Arhiva pentru eticheta: Sorbona

Timișoara va fi reprezentată la Sorbona, în cadrul unei întâlniri convocate de președintele Franței

Timișoara va fi reprezentată la Sorbona, în cadrul unei întâlniri convocate de președintele Franței

În urma unei invitații lansate de președintele Franței, Emmanuel Macron, rectorul Universității de Vest Timișoara, Marilen Pirtea, va fi prezent, pe 5 mai, la o întâlnire care va avea loc la Sorbona. Întâlnirea marchează opt ani de la lansarea inițiativei europene a alianțelor universitare, anunțată de liderul francez în același spațiu academic, în 2017. Evenimentul

Top