Arhiva pentru eticheta: superliga rugby

Niciun test pozitiv de coronavirus la echipele de rugby

Preşedintele Federaţiei Române de Rugby, Alin Petrache, a declarat, după ce loturile echipelor din SuperLiga CEC Bank au fost testate negativ la coronavirus, că toţi cei cei implicaţi trebuie să rămână în continuare responsabili şi să se adapteze noilor reguli impuse de pandemie. Rugby este al doilea sport de echipă care a reluat competiţiile după

Timisoara Saracens castiga la debut

Joc solid și victorie clară la debut. Rugbiștii bănățeni se impun la Cluj

Ovaliada românească a început astăzi cu partidele din prima etapă a Cupei României. Timișoara Saracens, finalista ediției precedente s-a deplasat la Cluj pentru partida cu Universitatea. După un joc solid și convingător, bănățenii s-au impus la pas, 40-3. Partida a fost practic câștigată până la pauză, tabela arătând atunci 26-0, bănățenii adjudecându-și și bonusul ofensiv

Visul frumos s-a terminat. Timişoara Saracens pierde şansa de a-şi apăra titlul

Meci de rugby spectaculos, campioni de ambele părţi, bucurii şi tristeţe, totul după un joc memorabil. Timişoara pierde în semifinalele Superligii de rugby pe teren propriu, 30-35 cu Ştiinţa Baia Mare şi se va consola pentru un meci de bronz. Evoluţia scorului: Minutul 3: Luke Samoa deschide scorul în urma unei lovituri de pedeapsă: 3-0

Superliga de rugby se reia cu un meci jucat la Timişoara. Campioana întâlneşte într-o restanţă, Clujul

Timişoara Saracens reia asaltul pentru campionat, unde vrea să îşi continue hegemonia. Bănăţenii joacă sâmbătă cu Universitatea Cluj într-un meci restanţă. Partida va avea loc pe stadionul „Dan Păltinişanu”, deoarece pe arena Gheorghe Răşcanu se fac lucrări la îmbunătăţirea suprafeţei de joc. Timişoara Saracens – Universitatea Cluj este primul meci oficial din 2019 în Superligă