Arhiva pentru eticheta: Tavi Benga

Poli, o monedă cu două feţe diferite: una bună, una slabă şi de un ban speranţe

La Timișoara, pe arena Știința, a avut duminică loc singurul meci programat astăzi în campionatul Ligii 2, în cadrul etapei a 10-a. După 90 de minute intense şi pe alocuri bune, Poli termină la egalitate meciul cu Gloria Buzău, scor 1-1, după ce a condus la pauză. E primul punct scos în trei jocuri de

Soluţie sigură şi la îndemână: Octavian Benga a revenit la Poli

Politehnica Timişoara a ajuns la un acord cu Octavian Benga pentru preluarea funcţiei de antrenor principal al alb-violeţilor. Postul era liber după plecarea/demiterea lui Bogdan Andone, care în acest început de sezon a avut rezultate ruşinoase. Octavian Cătălin Benga s-a născut pe 8 august 1980, la Reşiţa. A fost internaţional de juniori şi a activat

Tavi Benga

Politehnica Timişoara merge mai departe pe mâna lui Tavi Benga

Cea mai bine clasată echipă bănățeană și în acest sezon, la fel ca în cel precedent, ASU Politehnica Timișoara a decis să continue colaborarea cu antrenorul Octavian Benga. Adus în plin campionat, după multe rezultate modeste, fostul tehnician de la ACS Ghiroda a redresat „corabia violetă” și a îndepărat-o de locurile retrogradabile. Mai mult, la

Egal între fosta şi actuala echipă a lui Tavi Benga. Remiză între Poli şi Ghiroda

Pe o vreme de primăvară autentică, Poli, aflată în plin cantonament, a remizat azi, pe Știința, cu CSC Ghiroda și Giarmata Vii. A fost 1-1 (1-1), scor decis în primele nouă minute. După un penalty ratat de Baranyi (4), oaspeții au deschis scorul, prin ex-polistul Ungureanu (6), care a prins un șut extraordinar, mingea lovind