Arhiva pentru eticheta: Timisoara baschet

Victorie dulce. Timişoara opreşte seria negativă din campionat şi bate rivalul tradiţional, Dinamo

Echipa de baschet a Timişoarei a învins cu 91-82 pe Dinamo București într-un joc care a contat pentru Conferința A și u întrerupt astfel seria celor patru înfrângeri la rând în campionat. Diferenţa s-a făcut în sfertul 3, unul de poveste pentru gazde. Prima repriză a fost extreem de echilibrată, cu ambele echipe la conducere,

Victorie timișoreană pe filieră americană pe litoral

Americanii Timișoarei s-au remarcat la Constanța, acolo unde SCM OHMA a obținut o victorie esențială în lupta pentru play-off-ul primei ligi de bacshet masculin, venită după o repriză suplimentară de prelungiri, 71-65. Chiar dacă nu a fost spectaculos, ratându-se mult, meciul din etapa a 23-a a avut o intensitate aparte, miza partidei punându-și amprenta pe

SCM Timișoara revine cu bateriile încărcate din cantonament. Urmează perioada de turnee și meciuri amicale

„Leii din Banat” s-au reunit la mijlocul lunii august, iar după câteva antrenamente de reacomodare la efort și obișnuitele vizite medicale, jucătorii și staff-ul tehnic au plecat în Sarajevo, într-un stagiu de pregătire centralizată. A fost o săptămână plină, care a deschis perioada de antrenamente și pregătește meciurile de verificare. „Au fost antrenamente de încărcare