Arhiva pentru eticheta: timisoara saracens rugby

Tevita Manumua, în stânga. FOTO: Sebastian Tataru / Sport Pictures

Etapa 10 cu un jucător de nota 10: Tevita Manumua

Tevita Manumua a fost ales omul partidei dintre Timişoara Saracens – Steaua, 27-17, în urma unei evoluţii impresionante, încununate cu trei eseuri. Jucătorului de la echipa de pe Bega i-a fost decernat şi titlul de omul etapei a X-a din Superliga de rugby. În vârstă de 26 de ani, centrul cu un gabarit impresionant 1,87m

Au făcut deplasarea degeaba. Timişoara Saracens va juca finala Cupei României la rugby la anul

Îngheţul a stricat planurile. Timişoara Saracens şi CSM Bucureşti trebuiau să joace astăzi cu trofeul pe masă, ultimul act din Cupa României. Terenul îngheţat a fost, însă, impedimentul care a stat în fața disputării jocului. Amânat pentru 90 de minute în prima fază, meciul nu se va mai disputa în cele din urmă în 2018.

saracens

Victorie lejeră pentru Timișoara Saracens într-un meci restanţă din Superliga de rugby

Timişoara Saracens a întâlnit sâmbătă într-un joc restanţă din cadrul etapei a VI-a a Superligii de rugby pe Tomitanii Constanţa. Meciul trebuia să se dispute în Dobrogea, dar vizitatorii au acceptat cererea bănăţenilor de a susţine acest meci pe Bega, urmând ca în retur, partida să se desfăşoare la malul mării.

timișoara saracens

Au cedat rău pe final. Timișoara s-a descurcat bine trei sferturi din meci în Franța

Meci cu final așteptat între super echipa Clermont și campioana României Timișoara Saracens în etapa a doua din grupele principale ale Challenge Cup la rugby. Diferența a fost însă destul de severă față de modul cum s-a jucat. Clermont a câștigat cu 70-12, dar diferența s-a făcut în ultimele 20 de minute, când gazdele au