Arhiva pentru eticheta: transferuri poli

Transfer pe ultima sută! La Poli vine un… bănățean

Transfer pe ultima sută! La Poli vine un… bănățean

Mijlocașul Damian Daniel Isac (25 ani) s-a alăturat Politehnicii, chiar în săptămâna în care se reia Liga a III-a. Damian s-a născut la 31 ianuarie 2001, la Caransebeș (CS). Evoluează pe postul de mijlocaș central și a fost ultima dată jucătorul lui CSM Reșița. A crescut la CSȘ Caransebeș și UTA. Pentru cea din urmă

Tânăr din Banatul de munte pentru viitorul Politehnicii

Divizionarea a treia Politehnica Timișoara a ajuns la transferul cu numărul cinci din această iarnă. Robert Ștefan Burlacu-Luca (17 ani) a semnat cu gruparea viola. S-a născut la 9 iunie 2008, la Reșița. Ca poziționare în teren poate acoperi întreaga bandă stângă, de la postul de fundaș lateral până la rolul de aripă. A crescut

Dan Alexa iese la vânătoare de jucători pe ultima sută de metri: ”Avem nevoie de întăriri”

Dan Alexa nu pare neapărat fericit de lotul pe care l-a găsit atunci când a acceptat să preia Politehnica Timișoara. El a sosit ca o surpriză peste Cristian Gălan, în ultimul moment, iar lotul pe care l-a găsit spune că trebuie îmbunătățit. Target-ul se îndreaptă spre jucători din Liga a doua care ar accepta să

Poli aduce doi jucători de care nu a auzit nimeni. Să fie cantitate, nu calitate…

După ce ieri au semnat cu Poli doi jucători din țară, astăzi au venit la club doi sârbi, unul din Liga 6 din Italia, altul care nu a mai jucat din toamnă, și atunci prea puțin în liga secundă sârbească. Politehnica a reușit azi alte două transferuri. Este vorba de Miloš Sekulić și Luka Stojanović,

Poli transferă de la… Tunari!

Rămasă în Liga 2 la invitația FRF, Politehnica a început campania de transferări, antrenorul Bogdan Andone declarând că vrea să facă o echipă nouă.  Luni, clubul a anunțat semnarea contractelor cu doi fotbaliști. Fundaşul stânga Carol Taub şi portarul Dan Isvoranu, jucători care se aflau în pregătiri cu Poli Timişoara, au semnat înţelegeri valabile pe

Top