Roxana Iliescu: Duminică e momentul să arătăm cu toții că suntem Pro Timișoara, Pro Timiș! (P)

roxana iliescu

roxana iliescu

Mai sunt doar câteva zile până la alegerile locale și aș dori să profit de ocazie pentru a transmite timișorenilor câteva gânduri.

Trăim într-unul din cele mai importante orașe ale României, avem o poziție privilegiată și urmează să fim Capitală Culturală Europeană. Toate aceste lucruri ne conferă oportunități pe care și le-ar dori și alte orașe și pe care doar cu o administrație formată din oameni competenți și dedicați le putem valorifica astfel încât fiecare dintre noi să simtă o schimbare în bine.

Dacă ne vom uni forțele și acționăm, în câțiva ani vom putea spune că trăim într-un oraș mai modern, mai frumos, mai curat, mai verde, mai sigur, mai atractiv pentru investitori, mai puțin poluat, mai puțin stresant. Vedem avântul pe care l-au luat alte orașe din țară și înțelegem că se pot face multe lucruri pozitive atunci când există voință și dedicare.

Echipa de candidați Pro-România cunoaște foarte bine atât problemele oamenilor, ale orașului cât și pe cele ale județului și are o serie de propuneri menite să contribuie la rezolvarea lor.

Pe de o parte sunt multe lucruri simple, care nu presupun o presiune mare pe bugetul Primăriei și care pot fi rezolvate foarte rapid dacă se dorește, iar pe de altă parte sunt proiecte de amploare, care vor transforma orașul nostru din multe puncte de vedere și care necesită resurse importante și mai mult timp pentru a fi realizate.

Foarte curând veți avea șansa să decideți ce se va întampla cu orașul și județul nostru în următorii 4 ani. De aceea, este esențial să votați informat, să faceți diferența între cei care au fost implicați în comunitatea noastră, ani de zile, cu rezultate concrete și vânzătorii de iluzii.

Cei pe care îi veți trimite în Primărie pentru a ocupa fotoliul de primar și la CJT pentru funcția de președinte, dar și pe cele de consilieri locali și consilieri județeni, trebuie să vă fi demonstrat până acum, într-un fel sau altul, că au calitățile, experiența și determinarea necesare pentru a acționa exclusiv în interesul timișorenilor și al timișenilor!

Suntem o echipă de oameni energici, ne plac faptele mai mult decât promisiunile.

Candidații noștri pentru funcția de Președinte CJT, deputat Pau Radu- Adrian și pentru funcția de Primar al Timișoarei, prof. Univ. dr. Craina Marius- Lucian, sunt oameni dedicați, profesioniști, cu experiență în managementul mai multor unități administrative locale, având rezultate remarcabile.

Pe lista consilierilor locali și județeni se află medici, avocați, antreprenori, ingineri, economiști, atât oameni cu experiență în politică și administrația locală cât și oameni care s-au implicat pentru prima dată în politică odată cu intrarea in Pro România.

Suntem o echipă de profesioniști. Am cunoscut succesul în carierele noastre, în afara politicii, iar acum vrem să dăm ceva înapoi orașului în care trăim și vrem să îmbătrânim.

Noi suntem 100% Pro Timișoara, Pro Timiș!

Vă așteptăm pe toți la vot duminică, 27 septembrie!

Votați Pro România pe toate buletinele de vot!

 

Comandat de Partidul Pro România – Organizația Timiș. Executat de SC AHY Office CMF: 21200010

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

1 comentariu pentru acest articol

Calin a spus: (septembrie 28th, 2020 at 01:34 )

Azi esti PRO..!Ieri ai fost PMP- ista!

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho timisoara

Cele mai citite articole


Aconnect - Digitalizam Romania

Administratie vezi arhiva Administratie

Prefectura Timis

Decizii de ultimă oră ale CJSU. Magazinele din Timișoara, deschise în cursul săptămânii până la ora 21

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, convocat de prefectul Zoltan Nemeth, sâmbătă, în ședință online, a aprobat o hotărâre în baza căreia s-au actualizat anexele cuprinzând incidența de la nivelul localităților din Timiș. În urma deciziei, timișorenii scapă de problema închiderii magazinelor la ora 18 și se va putea circula pe stradă fără decarație până...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Decizii de ultimă oră ale CJSU. Magazinele din Timișoara, deschise în cursul săptămânii până la ora 21
gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

Ben Oni Ardelean

Ben-Oni Ardelean anunţă că va cere oficial demiterea lui Vlad Voiculescu din funcţia de ministru al Sănătăţii

Deputatul PNL de Timiş Ben-Oni Ardelean afirmă că, în calitate de vicepreşedinte al partidului, îi va cere premierului Florin Cîţu să-l demită pe Vlad Voiculesu din funcţia de ministru al Sănătăţii. El afirmă că va face acest demrs într-un cadru ofiacil, respective Biroul Politic Național al partidului.  Ultimul scandal legat de Ministerul Sănătăţii, respectiv mutarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ben-Oni Ardelean anunţă că va cere oficial demiterea lui Vlad Voiculescu din funcţia de ministru al Sănătăţii
Iulius Mall
Iulius Mall

Sport vezi arhiva Sport

Rezultate slăbuţe pentru echipele din Timiş în Liga 3

Etapa a 15-a din eşalonul terţ nu a fost tocmai bună pentru cele cinci echipe din Timiş care evoluează aici. Doar Dumbrăviţa a reuşit o victorie, iar ACS Poli un egal, celelalte echipe pierzând la mare luptă. Echipa de la Pădurea Verde a renăscut după… pauza partidei cu Progresul Pecica. După primele 45 de minute,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Rezultate slăbuţe pentru echipele din Timiş în Liga 3
dermaskin-orizontal

Social vezi arhiva Social

Muzeul National al Banatului

Economic vezi arhiva Economic

Numărul punctelor de alimentare a automobilelor electrice din Timișoara va crește în perioada următoare

Timișoara va beneficia de un nou punct de încărcare a automobilelor electrice. Stația de încărcare va fi amplasată în parcarea unui important centru comercial, urmând să fie de mare putere și să permită încărcarea celei mai mari părți a bateriei în câteva zeci de minute. Tot mai multe stații de încărcare a autovehiculelor electrice sunt...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Numărul punctelor de alimentare a automobilelor electrice din Timișoara va crește în perioada următoare

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

60.000 de doze de vaccin Johnson & Johnson vor ajunge în România joi, 15 aprilie, mai repede decât era prevăzut, a declarat Andrei Baciu, secretar de stat în Ministerul Sănătăţii. Baciu spune că vaccinul Johnson & Johnson, care se administrează într-o singură doză, va fi folosit cu precădere în cabinetele medicilor de familie, precum şi...
Citeşte tot articolul Citeste articolul 60.000 de doze de vaccin Johnson&Johnson vor ajunge în România săptămâna viitoare
Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Timișoara s-au sesizat, sâmbătă, din oficiu în urma vizionării unor imagini postate pe o rețea de socializare, din care reieșea că la cimitirul din Chișoda, se desfășoară o slujbă religioasă de înmormântare la care participă un număr mult mai mare de persoane decât prevăd restricțiile aflate în vigoare....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Amenzi după o înmormântare la Chișoda cu prea mulți participanți. Poliția s-a sesiza după un live pe Facebook
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, convocat de prefectul Zoltan Nemeth, sâmbătă, în ședință online, a aprobat o hotărâre în baza căreia s-au actualizat anexele cuprinzând incidența de la nivelul localităților din Timiș. În urma deciziei, timișorenii scapă de problema închiderii magazinelor la ora 18 și se va putea circula pe stradă fără decarație până...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Decizii de ultimă oră ale CJSU. Magazinele din Timișoara, deschise în cursul săptămânii până la ora 21
Vicecampioana țării la rugby, SCM Timișoara, a suferit o corecție dură astăzi la Baia Mare, în fața campionei, în etapa a doua a Cupei României. A fost 40-10 pentru maramureșeni, care și-au apropiat victoria încă de la pauză, 33-3. Bănățenii au început în forță jocul, stabilindu-se rapid în 22-ul advers. După câteva șarje bune ale...
Citeşte tot articolul Citeste articolul SCM Timișoara, doborâtă de zimbri în Maramureș
De la ultima raportare, la nivel naţional au fost infectate cu Sars-Cov-2 alte 4.310 persoane, fiind efectuate 26.044 de teste RT-PCR şi 9.621 de teste rapide. În secţiile de Terapie Intensivă sunt internaţi 1.492 de pacienţi. Până astăzi, 10 aprilie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.002.865 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID –...
Citeşte tot articolul Citeste articolul România a trecut borna de un milion de persoane infectate cu coronavirus de la începutul pandemiei. 4.310 cazuri, în ultimele 24 de ore
Rata de infectare în Timişoara este azi 5,42 în scădere faţă de ziua precedentă, când era 5,74. La nivelul judeţului, rata este azi 4,53, tot în scădere față de ieri, când era 4,67. Cel mai mare coeficient de infectare din Timiș se înregistrează azi la Peciu Nou: 12,47. Astăzi, conform datelor furnizate de Direcția de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Rata de infectare în Timişoara continuă să scadă: a ajuns la 5,42. Scăderea se manifestă şi la nivelul judeţului
Top