Roxana Iliescu: Duminică e momentul să arătăm cu toții că suntem Pro Timișoara, Pro Timiș! (P)

roxana iliescu

roxana iliescu

Mai sunt doar câteva zile până la alegerile locale și aș dori să profit de ocazie pentru a transmite timișorenilor câteva gânduri.

Trăim într-unul din cele mai importante orașe ale României, avem o poziție privilegiată și urmează să fim Capitală Culturală Europeană. Toate aceste lucruri ne conferă oportunități pe care și le-ar dori și alte orașe și pe care doar cu o administrație formată din oameni competenți și dedicați le putem valorifica astfel încât fiecare dintre noi să simtă o schimbare în bine.

Dacă ne vom uni forțele și acționăm, în câțiva ani vom putea spune că trăim într-un oraș mai modern, mai frumos, mai curat, mai verde, mai sigur, mai atractiv pentru investitori, mai puțin poluat, mai puțin stresant. Vedem avântul pe care l-au luat alte orașe din țară și înțelegem că se pot face multe lucruri pozitive atunci când există voință și dedicare.

Echipa de candidați Pro-România cunoaște foarte bine atât problemele oamenilor, ale orașului cât și pe cele ale județului și are o serie de propuneri menite să contribuie la rezolvarea lor.

Pe de o parte sunt multe lucruri simple, care nu presupun o presiune mare pe bugetul Primăriei și care pot fi rezolvate foarte rapid dacă se dorește, iar pe de altă parte sunt proiecte de amploare, care vor transforma orașul nostru din multe puncte de vedere și care necesită resurse importante și mai mult timp pentru a fi realizate.

Foarte curând veți avea șansa să decideți ce se va întampla cu orașul și județul nostru în următorii 4 ani. De aceea, este esențial să votați informat, să faceți diferența între cei care au fost implicați în comunitatea noastră, ani de zile, cu rezultate concrete și vânzătorii de iluzii.

Cei pe care îi veți trimite în Primărie pentru a ocupa fotoliul de primar și la CJT pentru funcția de președinte, dar și pe cele de consilieri locali și consilieri județeni, trebuie să vă fi demonstrat până acum, într-un fel sau altul, că au calitățile, experiența și determinarea necesare pentru a acționa exclusiv în interesul timișorenilor și al timișenilor!

Suntem o echipă de oameni energici, ne plac faptele mai mult decât promisiunile.

Candidații noștri pentru funcția de Președinte CJT, deputat Pau Radu- Adrian și pentru funcția de Primar al Timișoarei, prof. Univ. dr. Craina Marius- Lucian, sunt oameni dedicați, profesioniști, cu experiență în managementul mai multor unități administrative locale, având rezultate remarcabile.

Pe lista consilierilor locali și județeni se află medici, avocați, antreprenori, ingineri, economiști, atât oameni cu experiență în politică și administrația locală cât și oameni care s-au implicat pentru prima dată în politică odată cu intrarea in Pro România.

Suntem o echipă de profesioniști. Am cunoscut succesul în carierele noastre, în afara politicii, iar acum vrem să dăm ceva înapoi orașului în care trăim și vrem să îmbătrânim.

Noi suntem 100% Pro Timișoara, Pro Timiș!

Vă așteptăm pe toți la vot duminică, 27 septembrie!

Votați Pro România pe toate buletinele de vot!

 

Comandat de Partidul Pro România – Organizația Timiș. Executat de SC AHY Office CMF: 21200010

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

1 comentariu pentru acest articol

Calin a spus: (septembrie 28th, 2020 at 01:34 )

Azi esti PRO..!Ieri ai fost PMP- ista!

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Autostrada A1, lotul 3

Constructorii principalelor proiecte de infrastructură din Timiș au primit certificate negative de la CNAIR

Companiile care se ocupă de cele mai mari proiecte de infrastructură din zona județului Timiș au primit toate certificate negative intermediare din partea Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere. Pe lista celor care nu iși fac treaba cum trebuie au fost incluși constructorii Centurii Sud, ai drumului de legătură DN 69 spre autostrada A1,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Constructorii principalelor proiecte de infrastructură din Timiș au primit certificate negative de la CNAIR

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Deschiderea oficială a evenimentelor aferente anului 2023 – Timișoara capital Europeană a Culturii va avea loc la finalul lunii februarie, a anunțat primarul Dominic Fritz. El a subliniat că acțiunile vor avea loc în tot orașul, iar programul va fi definitivat de echipa curatorială, cea stabilită la Centrul de Proiecte, de către primărie. Deveniți, odată...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dominic Fritz anunță: TM 2023 se deschide la finalul lunii februarie, anul viitor
Companiile care se ocupă de cele mai mari proiecte de infrastructură din zona județului Timiș au primit toate certificate negative intermediare din partea Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere. Pe lista celor care nu iși fac treaba cum trebuie au fost incluși constructorii Centurii Sud, ai drumului de legătură DN 69 spre autostrada A1,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Constructorii principalelor proiecte de infrastructură din Timiș au primit certificate negative de la CNAIR
Cu o victorie „managerială” în buzunar, care a rezolvat pe moment problema conducerii instituției, primarul Timișoarei, Dominic Fritz, este mulțumit de activitatea desfășurată în ultima stagiune a Filarmonicii Banatul. Instituția aflată în subordinea municipalității a avut un an cu un manager nou, idei noi, logo și imagine noi, numeroase evenimente duse la bun sfârșit cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Filarmonica Banatul Timișoara se pregătește de o nouă stagiune de excepție. Anul 2023, influențat de titlul de Capitală Europeană a Culturii/Foto
Rectorul Universității de Vest Timișoara, Marilen Pirtea, este optimist după ce a analizat rezultate examenului de bacalaureat pe 2022. El așteaptă și o sesiune de admitere la facultăți pe măsura rezultatelor pozitive după rezultatele bune ale examenului de maturitate. ”Prima sesiune a examenului de bacalaureat 2022 indică o creștere a rezultatelor pozitive obținute de candidați,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Optimism pentru Marilen Pirtea. Rectorul Universității de Vest se așteaptă la o cerere în creștere pentru locuri la admiterea la facultăţi din toamnă
Direcția de Drumuri și Poduri Timișoara are mari probleme în locurile de popas amenajate pe drumurile naționale din subordine. În această perioadă. ”campioană” este o locație din județul Hunedoara, dar nici zona Lugoj nu lipsește de pe lista celor vizate de vandali. Pentru a doua oară în ultimii doi ani, o parcare de pe DN...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bănci și mese distruse, coșuri de gunoi incendiate. Cei de la Drumuri și Poduri repară degeaba popasurile de pe drumurile naționale
Nu mai puţin de patru deputaţi USR şi-au anunţat, luni, plecarea din partid pentru a se înregimenta în formaţiunea lui Dacian Cioloş, REPER. Printre aceştia se numără şi deputatul de Timiş Daniel Toda, provenit din PLUS. Celor patru se alătură şi fostul ministru al Sănătăţii, Ioana Mihăilă, care şi-a anunţat tot azi demisia din USR...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Demisie aşteptată din USR. Deputatul de Timiş Daniel Toda şi-a găsit un nou REPER
Au fost publicate primele rezultate la Bacalaureat 2022, disponibile pe edupedu.ro. Rata de promovare la examenul de bacalaureat 2022 a fost de 73,3% la nivel național, cea mai bună din ultimii 10 ani, a anunțat luni ministrul Educației Sorin Cîmpeanu. Ministrul Educaţiei, Sorin Câmpeanu, a anunţat, luni, că rata de promovare la Bacalaureat a fost...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bacalaureat 2022. În judeţul Timiş, nicio medie de 10
Tinerii care doresc să învețe și o meserie după absolvirea primelor opt clase sunt așteptați să se înscrie la Școala Duală Banat din cadrul Liceului Tehnologic Energetic “Regele Ferdinand I” din Timișoara. Aici încep înscrierile absolvenților claselor a VIII-a, din data de 4 iulie. Cei care doresc să devină meseriași într-una din meseriile tehnice extrem...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Tinerii interesați să învețe o meserie sunt așteptați să se înscrie la Școala Duală Banat
Top