Anunţ privind vânzarea, prin licitaţie publică, a unui număr de 5 (cinci) imobile-terenuri, proprietate privată a comunei Ghiroda, situate în comuna Ghiroda, jud. Timiş

1.Informaţii generale privind autoritatea contractantă, în special denumirea, codul de identificare fiscal, adresa, numărul de telefon, fax şi/sau adresa de e-mail, persoană de contact: Primăria comunei Ghiroda, strada Victoria, nr. 46, localitatea Ghiroda, comuna Ghiroda, cod 307200, jud Timis, telefon 0256/205201;0256/219193, fax 0256/287406, e-mail: achiziţii.publice@primariaghiroda.ro.

2.Informaţii generale privind obiectul procedurii de licitaţie publică, în special descrierea şi identificarea bunului care urmează să fie inchiriat: terenuri identificate prin Cartea Funciară: CF 409469, în suprafaţă de 664 mp, CF 409476 în suprafaţă de 836 mp, CF 409512 în suprafaţă de 597 mp, CF 409463 în suprafaţă de 486 mp, CF 409572 în suprafaţă de 811 mp, situate în intravilanul comunei Ghiroda, judeţul Timiş, domeniul privat al comunei Ghiroda, categoria de folosinţă păşune.

Vânzarea se face conform art. 363 şi 314 din O.U.G. nr. 57/2019 şi HCL nr. 118 din 27.05.2021.

3.Informaţii privind documentaţia de atribuire: se regăsesc în caietul de sarcini.

3.1. Modalitatea sau modalităţile prin care persoanele interesate pot intra în posesia unui exemplar al documentaţiei de atribuire: la cerere de la sediul Primăriei comunei Ghiroda.

3.2. Denumirea şi adresa serviciului/compartimentului din cadrul instituţiei de la care se poate obţine un exemplar din documentaţia de atribuire: Compartimentul Achiziţii publice, Primăria Comunei Ghiroda, strada Victoria, nr. 46, telefon 0256/205201;0256/219193.

3.3. Costul şi condiţiile de plată pentru obţinerea acestui exemplar, unde este cazul, potrivit prevederilor Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 57/2019 privind Codul administrativ: 50 lei caietul de sarcini se va achita în numerar la Casieria Primăriei comunei Ghiroda, strada Victoria, nr. 46, Ghiroda, sau în contul organizatorului licitaţiei RO34TREZ62121180250XXXXX deschis la Trezoreria Timişoara.

3.4. Data limită pentru solicitarea clarificărilor: 24.06.2021, ora 14,30.

4.Informaţii privind ofertele:

4.1. Data limită de depunere a ofertelor: 05.07.2021, ora 15,00.

4.2. Adresa la care trebuie depuse ofertele: Primăria comunei Ghiroda, strada Victoria, nr. 46, Ghiroda, jud. Timiş, Compartimentul Registratură – Relaţii cu Publicul.

4.3. Numărul de exemplare în care trebuie depusă fiecare ofertă: 1 exemplar original, într-un plic sigilat.

5.Data şi locul la care se va desfăşura şedinţa publică de deschidere a ofertelor: 07.07.2021 ora 16,30, la Căminul Cultural Ghiroda, strada Victoria nr. 48, Ghiroda, jud. Timiş.

6.Denumirea, adresa, numărul de telefon, telefax şi/sau adresa de e-mail a instanţei competente în soluţionarea litigiilor apărute şi termenele pentru sesizarea instanţei: Tribunalul Timiş, P-ţa Ţepeş Vodă, nr.2, etaj 1, Timişoara, tel.: 0256.498.230; 0256.498.070, E-mail: tr-timis@just.ro.

7.Data transmiterii anunţului de licitaţie către instituţiile abilitate, în vederea publicării: 08.06.2021.

Autor
Etichete
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

Primăria Timișoara a derulat pe perioada vacanței de vară noi lucrări de reparații și întreținere în unitățile de învățământ din oraș

Mai multe școli și grădinițe din toate cartierele orașului au beneficiat de lucrări de reparații și întreținere în perioada vacanței. În total, în acest an s-a intervenit la peste 20 de unități de învățământ. Lucrările au inclus atât reparații și igienizări, precum refacerea tencuielilor, zugrăvirea pereților sau înlocuirea instalațiilor electrice și sanitare, cât și reparații...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara a derulat pe perioada vacanței de vară noi lucrări de reparații și întreținere în unitățile de învățământ din oraș
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Alfred Simonis Marius Graur

Marius Vasile Graur, vechi şi important primar PNL din Timiş, decretează: USR ar trebui desfiinţat

Unul dintre cei mai importanţi şi vechi primari PNL din Timiş, Marius Vasile Graur, edilul comunei Lovrin, este convins că USR ar trebui desfiinţat. Mai mult, el spune că USR-iştii sunt vânzători de ţară. Aceste remarci au fost făcute într-un comentariu la o postare pe Facebook a preşedintelui PSD Timiş, Alfred Simonis. Dacă la nivel...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Marius Vasile Graur, vechi şi important primar PNL din Timiş, decretează: USR ar trebui desfiinţat
Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Trofeul rămâne acasă! SCM Politehnica a câștigat Cupa Timișoara după o finală dramatică cu CSU Sibiu

Baschetbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara au început noul sezon în cel mai bun mod posibil. „Leii” din Banat și-au adjudecat trofeul celei de-a 20-a ediții a Cupei Timișoara, după ce au învins în meciul decisiv, formația CSU Sibiu, scor 78-75. Turneul amical găzduit de Sala „Constantin Jude” a oferit publicului bănățean primele indicii despre...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Trofeul rămâne acasă! SCM Politehnica a câștigat Cupa Timișoara după o finală dramatică cu CSU Sibiu
ISHO Timișoara

Social vezi arhiva Social

canalul bega

Ministerul Transporturilor caută șefi pentru Timișoara

Se caută membrii pentru Consiliul de Administrație al regiei Canalul Navigabil Bega – Timiș. Ministerul Transporturilor a anunțat că a lansat concursul pentru selecția a cinci membrii pentru consiliul de administrație al acestuia, mai mult, ne spune că va fi ”o competiție deschisă, transparentă și corectă” Mandatul celor cinci va fi de patru ani. ”Căutăm...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ministerul Transporturilor caută șefi pentru Timișoara

Economic vezi arhiva Economic

cciat

CCIA Timiș deschide noi oportunități de afaceri cu Germania

Un număr de 17 companii din Recklinghausen, Germania, caută noi parteneri în mediul de afaceri timișean. Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș organizează, o întâlnire de afaceri cu delegația amintită, dedicată identificării unor noi oportunități de colaborare și dezvoltării relațiilor economice dintre cele două comunități de afaceri. Delegația germană reunește reprezentanți ai Primăriei orașului...
Citeşte tot articolul Citeste articolul CCIA Timiș deschide noi oportunități de afaceri cu Germania

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Baschetbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara au început noul sezon în cel mai bun mod posibil. „Leii” din Banat și-au adjudecat trofeul celei de-a 20-a ediții a Cupei Timișoara, după ce au învins în meciul decisiv, formația CSU Sibiu, scor 78-75. Turneul amical găzduit de Sala „Constantin Jude” a oferit publicului bănățean primele indicii despre...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Trofeul rămâne acasă! SCM Politehnica a câștigat Cupa Timișoara după o finală dramatică cu CSU Sibiu
Politehnica Timișoara joacă duminică, în etapa a VI-a a Ligii 2, pe terenul celor de la CSM Olimpia Satu Mare. Dacă alb-violeții au început bine campionatul și au înregistrat un singur pas greșit, o remiză, gruparea sătmăreană nu a cunoscut până acum gustul victoriei, având doar două puncte în clasament. „În ultimele două jocuri au...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Alexa merge pe terenul lui Pelici, iar Politehnica înfruntă în deplasare Satu Mare. Un nume important pentru ambele orașe va da lovitura de start
Se caută membrii pentru Consiliul de Administrație al regiei Canalul Navigabil Bega – Timiș. Ministerul Transporturilor a anunțat că a lansat concursul pentru selecția a cinci membrii pentru consiliul de administrație al acestuia, mai mult, ne spune că va fi ”o competiție deschisă, transparentă și corectă” Mandatul celor cinci va fi de patru ani. ”Căutăm...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ministerul Transporturilor caută șefi pentru Timișoara
Un număr de 17 companii din Recklinghausen, Germania, caută noi parteneri în mediul de afaceri timișean. Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș organizează, o întâlnire de afaceri cu delegația amintită, dedicată identificării unor noi oportunități de colaborare și dezvoltării relațiilor economice dintre cele două comunități de afaceri. Delegația germană reunește reprezentanți ai Primăriei orașului...
Citeşte tot articolul Citeste articolul CCIA Timiș deschide noi oportunități de afaceri cu Germania
Marţi, 8 septembrie de sărbătoarea Naşterii Maicii Domnului, va avea loc Ruga Buzieșeană, o zi pe care organizatorii o dedică tradiției, credinței, muzicii și bunei dispoziții.  Manifestările dedicate Rugii Buzieşene vor începe la ora 18.00 cu o slujbă religioasă la Biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”, De la ora 19.00 distracţia se mută în Parcul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul De Sfânta Maria Mică, Buziaşul va fi în sărbătoare
Un tânăr în vârstă de 18 ani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile în Timișoara, după ce a transformat alimentarea cu combustibil într-o metodă de jaf în serie. Polițiștii Secției 3 Poliție Urbană au reușit să îi stopeze activitatea infracțională, după ce acesta a adunat un cazier impresionant în doar câteva luni. Totul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul 18 ani și multe dosare penale, după ce a furat și a condus fără permis și își încărca rezorvorul fără să plătească
Conform unor informații prezentate de Ziarul Financiar, grupul italian Ferrero ar putea deschide o fabrică la Timișoara. Sursa citată spune că societatea ar fi achiziționat deja un teren aici. Informațiile publicației mai arată că în acest an a fost înființată societatea Ferrero România Industrial SRL, iar aceasta are cod CAEN 1082, adică fabricarea produselor din...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Nutella de Timișoara? Italienii de la Ferrero ar fi achiziționat terenul pentru o fabrică în orașul de pe Bega
Sunteți invitați să descoperiți, printr-o scurtă prezentare a Depozitului de Deșeuri Nepericuloase Ghizela, o parte din fluxul pe care îl parcurg deșeurile după colectare. Procesul începe cu verificarea și înregistrarea camionului la intrarea în depozit, cântărirea acestuia și descărcarea deșeurilor. De aici, deșeurile sunt direcționate către fluxurile corespunzătoare — reciclabile, reziduale sau verzi — în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul VIDEO: Ce se întâmplă cu deșeurile după ce ajung la Ghizela?
Top
deBANAT.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.