Arhiva pentru eticheta: Metaloglobus Bucuresti

Un sfert de oră de coşmar pentru Poli, care pierde clar un meci din care putea scoate maxim

Metaloglobus București și Politehnica Timișoara s-au întâlnit astăzi, de la ora 13:00, pe terenul echipei din Capitală, în etapa a 6-a a Ligii 2. Cele două echipe împărțeau înaintea debutului rundei, petrecută la ora 11:00 cu patru jocuri, locurile 8 și 9 în clasament, la egalitate perfectă, cu 7 puncte și golaveraj 6-6. Dacă Poli

Excelentă prestație a Ripensiei și trei puncte mari din meciul cu Metaloglobus

Semne bune „primăvara” are! Aflată în mare nevoie de puncte, Ripensia a defilat în partida cu Metaloglobus reușind o victorie importantă. A fost 3-0 pentru echipa pregătită de Alex Pelici, rezultatul fiind stabilit îndă de la pauză, după probabil cea mai bună repriză a bănățenilor din acest sezon. După o perioadă de pregătire cu destule

Punct important pentru Ripi obţinut la Bucureşti

Ripensia continuă să fie echipa timişoreană cu cele mai bune evoluţii în acest sezon. Trupa pregătită de Alexandru Pelici este la al treilea meci la rând fără înfrângere, după ce astăzi băieţii în roşu şi galben au obţinut un punct pe terenul celor de la Metaloglobus Bucureşti. A fost un meci important pentru trupa bănăţeană,