Arhiva pentru eticheta: Anca Alexia Todoni

Succes important obţinut în Croaţia de Anca Alexia Todoni

Anca Todoni a câştigat în Croația un nou turneu. Sportiva legitimată la CSM Timișoara a cucerit titlul la competiţia W25 de la Osijek. Românca nu a pierdut niciun set pe parcursul competiției din Croația. Todoni (18 ani, 435 WTA) s-a impus în faţa principalei favorite, Lina Gjorcheska (29 ani, 248 WTA), într-o oră şi 24

Anca Alexia Todoni câștigă Trofeul Irina Begu la București

Finala de simplu a turneului de tenis Trofeul Irina Begu (ITF), găzduit de Tenis Club Herăstrău din Bucureşti şi dotat cu premii totale de 15.000 de dolari, s-a disputa între româncele Ştefania Bojică şi Anca Alexia Todoni. Anca Aleia Todoni, timișoreanca legitimată la clubul bănățean CSM, venea după ce dumina trecută se impunea în Slovenia

Sâmbătă perfectă pentru românce la Melbourne. 4 victorii din 4 posibile

A fost o sâmbătă frumoasă la Melbourne pentru repreznetantele României, care au obținut victorii pe linie. Simona Halep s-a calificat fără probleme în optimile de finală ale turneului Australian Open, primul de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o pe muntenegreanca Danka Kovinic cu 6-2, 6-1, sâmbătă, în runda treia la Melbourne. Fostul lider