Arhiva pentru eticheta: gol

Poli ia bataie in duelul codaselor

Poli a jucat aproape jumătate de oră în inferioritate numerică și a pierdut primul meci oficial din 2016, cel cu FC Voluntari, colegă de suferință în subsolul clasamentului. A fost 2-1 pentru oaspeți, cu două goluri în ultimul din cele trei minute de prelungire. Pentru timișoreni a marcat Zicu.

A costat patru milioane de euro, dar sta gol: primaria n-a gasit administrator pentru Incuboxx / FOTO

Inaugurat la finele lunii aprilie, centrul IT al Primăriei Timișoara, o investiție de patru milioane de euro, stă gol. Incuboxx nu are încă administrator, deși municipalitatea a făcut o propunere în acest sens către Universitatea de Vest și Politehnică. Între timp, în clădire a plouat deja.

Szekely aduce victoria pe „Dan Paltinisanu” dupa trei luni

Înainte de jocul cu Oţelul Galaţi, Poli nu mai câştigase pe teren propriu de mai bine de trei luni. Mai exact, poliştii s-au bucurat de o victorie în faţa propriilor suporteri în 5 august, când au trecut cu 2-1 de Gaz Metan Mediaş, în etapa a treia. Eroul acelui joc a fost atacantul Szekely, marcator al ambelor goluri. Luni seară, scenariul s-a repetat, dar cu emoţii mai mari.

Birthday party cu putini invitati

Clubul Porky’s a fost neaşteptat de gol, joi noapte, pentru o petrecere care se anunţa plină de distracţie. DJ Benito a decis să-şi sărbătorească ziua de naştere în nonconformistul pub timişorean, dar a avut o surpriza.