Arhiva pentru eticheta: victorie

Mai buni ca foștii prim-divizionari. Ripi a învins Chiajna

Arena Electrica a fost locul de disputare al unei bătălii foarte importante pentru lupta salvării de la retrogradare. Ripensia, din postură de gazdă a întâlnit Concordia Chiajna, echipe ce se află în căutare de puncte. În ciuda scorului strâns, trupa bănățeană s-a impus cu 2-1, după 1-1 la pauză. Gazdele au început partida în atac,

Victorie clară şi în returul dublei amicale SCM – KTE

SCM Timişoara a depășit prim-divizionara maghiară KTE-Duna Aszfalt, în ultimul meci de verificare dinaintea campionatului, desfășurat la sala Constantin Jude. Brown&Co. s-au impus cu la 20 de puncte diferență, după ce conduceau și la pauza mare, 39-32. „A fost un meci foarte bun de pregătire, cu o echipă care joacă un baschet corect, curat. Cele

Succes categoric şi moral refăcut. Saracens a învins în prologul etapei a VI-a pe Tomitanii

Fără probleme. Cu 11 eseuri date şi doar unul primit, Timişoara Saracens s-a impus clar în primul joc al etapei a VI-a din Superliga de rugby. A fost un adevărat galop de sănătate pentru elevii lui Sosene Anesi care au câştigat partida contra Tomitanilor Constanţa cu 69-7. Până la pauză, Tevita Manumua (două), Marius Lungu,

România, a doua victorie la Mondial! Timişoreanul Paulevici, din nou pe lista marcatorilor

România îşi continuă parcursul de la Campionatul Mondial de minifotbal organizat la perth, în Australia. După 10-0 cu Nigeria în meciul din debut, când pe lista marcatorilor s-au aflat şi cei doi jucători de la MAV Sports Timişoara, Plopeanu şi Paulevici, tricolorii au avut un meci mai greu cu Ucraina. Însă, după 40 de minute

Pandurii Poli

Există minuni! ASU Politehnica a învins clar la Severin

Politehnica înscria ultima dată în campionat în etapa a II-a, în victoria cu 3-0 de la Tg. Jiu cu Pandurii. De atunci doar înfrângeri, sau remize albe. Până azi, când trupa violetă a învins altă echipă ce poartă numele orașului Tg. Jiu, Viitorul Pandurii, dar care joacă la Severin. A fost 4-1 pentru poliști, care în sfârșit au jucat cum trebuie…

Leii din Banat, peste lupii austrieci în semifinalele din Ungaria

Leii din Banat, peste lupii austrieci în semifinalele din Ungaria SCM Timișoara este prezentă la un „patrulater” la Szombathely (Ungaria), unde sunt prezente patru echipe din patru țări. În prima semifinală, echipa bănățeană a trecut de Vienna Timberwolwes cu 85-48 (24-10, 20-18, 23-6, 18-14). Bănățenii s-au impus la pas după un meci foarte bun făcut

ripensia

Greu, dar meritat! Ripensia a învins în ultimul minut Baloteştiul

Gură de oxigen imensă pentru Ripensia Timişoara, care a trecut sâmbătă, în etapa a 7-a a ligii secunde cu 2-1 (0-0) de CS Baloteşti. Bănăţenii nu mai câştigaseră din prima rundă, tot după un 2-1, dar atunci la Brăila, iar succesul înregistrat sâmbătă este şi primul din actualul sezon pe teren propriu. După un început

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com