Arhiva pentru eticheta: meci amical

Dumbrăvița, învinsă amical de fosta colegă de eșalon, CSC Ghiroda

Secund-divizionara CSC Dumbrăvița a susţinut astăzi un nou test din perioada precompetițională, la Lugoj, cu CSC Ghiroda. Fosta adversară din Liga a III-a s-a impus cu 1-0, prin golul marcat de Cosmin Mancaș, în minutul 21. „Paradoxal, cel mai bun meci al nostru de până acum, ca mișcare, așezare, poziționare și dorință, a rezultat într-o

Andone spune că echipa nu are adversari de calitate în amicale, dar Poli a luat bătaie de la Variaş – Liga 5

Reprimită în Liga 2, după ce sportiv a retrogradat în „Divizia C”, Poli a continuat astăzi seria partidelor de pregătire şi de evaluare a lotului. Adversar a fost o formaţie de Liga 5, locul 2 în Seria I, Steaua Roşie Variaş, iar partida s-a disputat în Freidorf, pe „Auto”. Ceea ce trebuia să fie o

Poli - Lipova

Politehnica bate în amical Lipova și se pregătește de un meci de 6 puncte cu Metaloglobus

Pe arena „Ştiinţa”, alb-violeţii au disputat un nou amical, cu trei zile înaintea importantei partide de campionat cu Metaloglobus. Antrenorul Dan Alexa a apelat, în compania celor de la Şoimii Lipova, la jucători folosiţi mai puţin în primele partide oficiale din 2021, cât şi la tineri din propria pepinieră. Politehnica s-a impus cu 2-0 (1-0)

Poli - Dumbravita

Victorie de moral pentru Politehnica înainte de o deplasare grea

Alb-violeţii au disputat astăzi un joc de pregătire în compania echipei de Liga a III-a din Dumbrăviţa. Politehnica s-a impus cu 3-1 (3-1) prin golurile lui Mircea Axente, Jose Casado (ambii din penalti) şi Romario Rus. Pentru oaspeţi a înscris Andrei Făgărăşanu. Ambele echipe au avut poftă de joc în primele minute ale amicalului de

Ripensia - Pandurii

Egal în ultimul amical din cantonament. Ripi nu a impresionat contra codașei Pandurii

Părea un test la îndemână pentru băieții lui Cosmin Petruescu, mai ales că în urmă cu o săptămână Ripi învingea ultima clasată din liga secundă, Pandurii Tg. Jiu cu 4-0. Ceva a rămas neschimbat, numărul de goluri date, însă bănățenii au și încasat 4, cele mai multe în amicalele din această iarnă, iar meciul s-a

Ripensia

Ripi a trecut şi de Lipova! 5 din 5 pentru trupa lui Cosmin Petruescu

Ripensia Timișoara a obținut cel de-al cincilea succes din tot atâtea partide de verificare din acest sezon. De data asta, victoria s-a conturat mai greu decât de obicei în această perioadă. Șoimii Lipova a cedat abia pe final. De-altfel, trupa din județul Arad este în ultima perioadă un oponent foarte solicitant pentru roș-galbeni. În vara

Ripensia amical

Ripi, victorie categorică împotriva Periamului: 8-1

După ce marți, Ripensia a trecut cu 5-1 de Fortuna Becicherecu Mic, astăzi a fost rândul unei alte partide de verificare contra unei formații din L3 din județul nostru. Avântul Periam a fost oponenta formației antrenate de Cosmin Petruescu, în Baza 2 a UPT. Partida s-a desfășurat pe durata a două reprize a câte 50

politehnica

Politehnica învinge și laureata Carașului din barajele de promovare

După mult timp, Carașul a reușit să câștige un baraj de promovare, fapta fiind cu atât mai importantă cu cât barajul s-a dat între trei echipe. Progresul Ezeriș a venit pentru un meci de gala pe Știința, cu cea mai bine clasată echipă bănățeană din ultimii doi ani, Politehnica. Bănățenii de câmpie s-au aflat la

Ripensia

Victorie în ultimul meci amical al iernii pentru Ripensia

Ripensia UVT a disputat pe stadionul Electrica, ultimul meci de verificare al acestei perioade de pregătire. Adversarul a fost CSC Dumbrăvița, echipă ce joacă în liga a 3-a , iar partida s-a încheiat cu o victorie de partea ripensiștilor, scor 2-1. Chera și Neagu au marcat spre finalul meciului după ce oaspeții au deschis scorul prin Jichici în prima repriză.

Ripensia

Primele goluri, prima victorie! Ripensia bate o prim-divizionară

Până în minutul 30, ripensiștii au controlat jocul cu câteva situații mari. Popovici a avut o ocazie din 10 metri și o lovitură liberă executată de Sîrbu, nefructificată. Au urmat câteva minute cu un joc echilibrat până la finalul primei reprize pe fondul unui joc mai dur al adversarului, care a avut un singur șut de la distanță în prima repriză, dar fără probleme pentru Moldovan.

Victorii amicale internaţionale pentru „Leii din Banat”

Vineri seara şi sâmbătă dimineaţa SCM Timişoara a susţinut două meciuri amicale utile contra formaţiei de primă ligă maghiară KTE Duna Aszfalt Kecskemet în Sala „Constantin Jude”. Jocurile au fost posibile datorită întreruperii campionatului din România şi Ungaria, deoarece naţionalele sunt implicate în aceste zile în preliminariile de calificare la Europene. În primul joc, bănăţenii

Handbaliștii timișoreni, victorioși și în ultimul amical, susținut în Serbia

Victorie și în ultimul amical pentru SCM Politehnica Timișoara. Handbaliștii antrenați de Pero Milosevic au trecut granița, în Serbia, pentru a susține ultimul test din cadrul pregătirilor de iarnă, în compania celor de la MRK Kikinda, pe care i-au învins, ieri seara, la două goluri diferență, scor 27-29 (15-16). Cu excepția lui Cîmpan, care a

Amical de gala pentru Timisoara Saracens, care va intalni regina Europei la rugby

Jucătorii campioanei naţionale la rugby, Timişoara Saracens, sunt în vacanţă, după un sezon lung, încheiat oficial cu testul împotriva Braziliei de sâmbătă. Gruparea bănăţeană a anunțat că reunirea echipei va avea loc în 10 iulie, iar în luna august, „sarazinii” din Banat vor întâlni campioana Europei, Londra Saracens.