Arhiva pentru eticheta: politia locala

Boschetari la ei acasa intr-o cladire a Primariei Timisoara, evacuati de politistii locali / FOTO

Cândva acolo a funcționat redacția Ziarului Timișoara. Acum, e casă de boschetari. Este vorba despre un imobil central de pe strada Brediceanu, aflat în proprietatea primăriei. Polițiștii locali au constatat și ei că acolo erau „chiriași” ilegali.

Cat te costa sa blochezi linia de tramvai? 580 de lei si… niste politisti locali ofuscati

Un gorjean cu tupeu și-a parcat mașina pe liniile de tramvai în zona Institutului de Cardiologi și i-a supărat foarte tare pe polițiștii locali. Dar nu neapărat din cauza gestului său, ci pentru că unii timișoreni au criticat modul de intervenție al agenților, pe care îi consideră dezinteresați și înceți.

Vor curge amenzile pe Calea Martirilor. Soferi, nu mai parcati pe prima banda

Polițiștii locali și-au făcut deja apariția pe Calea Martirilor, tronsonul recent deschis pe patru benzi. Aici au fost montate câteva zeci de semne de „Oprirea interzisă”, așa că șoferii nu mai au nicio scuză să-și lase mașinile pe carosabil. Urmează amenzile.

Arunci scaune, canapele si sobe la colt de strada? Amenda e doar 1.000 de lei!

Un timișorean certat cu bunul simț a fost prins de polițiștii locali în timp ce descarca dintr-o mașină, în plină stradă, diverse obiecte de care nu mai avea nevoie prin gospodărie. Din cauza nesimțirii unora ca el, Timișoara s-a umplut de rampe ilegale de gunoi, însă amenzile sunt mult prea mici.

Top