Arhiva pentru eticheta: politia locala

Nu fumati in piata, in parc sau in taxi! Peste 500 de amenzi date in acest an la Timisoara

Nu fumati in piata, in parc sau in taxi! Peste 500 de amenzi date in acest an la Timisoara

Fumați în piață sau în stația de autobuz? Mare atenție, fiindcă o țigară v-ar putea costa foarte mult, dacă dați nas în nas cu un polițist local. Peste 500 de sancțiuni au fost date de la începutul anului, o parte dintre ele și în localuri care nu respectă restricția.

Peste 30 de “bizoni” prinsi la volan in Piața Libertatii, in ultimele doua saptamani

Doar în ultimele două săptămâni, 34 de conducători auto au fost prinși de Poliția Locală încercând să scurteze drumul prin Piața Libertății și Piața Sfântu Gheorghe, cu toții fiind penalizați. De mare ajutor pentru polițiștii locali sunt camerele video instalate în zonă.

Peste 200 de bizoni parcati pe pistele de biciclete, arsi la buzunare in ultima luna

Peste 200 de șoferi au fost amendați, în ultima lună, după ce și-au lăsat mașinile pe pistele de biciclete. Doar într-o singură zi, polițiștii locali susțin că au dat 7 amenzi și au lipit pe parbrize 24 de atenționări. Zona preferată de „bizoni” este, evident, cea centrală.

Cea mai scumpa parcare din Timisoara, pentru un doljean: aproape 300 de euro si 6 puncte la permis

Un doljean venit să-și ia de la Poliția Locală procesul-verbal pentru că a parcat în loc nepermis a încasat o nouă amendă, pentru același comportament! Peste 3.000 de șoferi nesimțiți au fost amendați, de la începutul anului, pentru că și-au lăsat mașinile în locuri rezervate sau blocând diverse căi de acces.

Top