Arhiva pentru eticheta: politia locala

Amendat cu 800 de lei pentru drifturi

Amendat cu 800 de lei pentru drifturi

Un tânăr posesor de BMW s-a crezut stăpânul șoselelor, dar a avut ghinion. După ce a ieșit să-și tureze bolidul în zona stadionului, a fost sancționat de polițiștii locali. Numărul sesizărilor făcute de timișorenii deranjați de drifturi este în continuare destul de mare.

Un Carpaci a incercat sa cumpere un politist local cu 50 de euro!

S-a apucat de lucrări la un imobil din centrul Timișoarei, dar fără autorizație și, luat la întrebări de un polițist local, a vrut să-i ofere acestuia o „atenție”, ca să scape de amendă. A urmat un flagrant, iar acum Ioan Cârpaci este cercetat, în libertate, pentru dare de mită, fiindcă suma de 50 de euro era, totuși, prea mică.

„Insasi” primarul a trimis Politia Locala in Complex!

Polițiștii locali au luat la puricat zona Complexului Studențesc, unde numărul cerșetorilor și al oamenilor fără adăpost a crescut odată cu venirea verii. Acțiunea are la bază reclamațiile făcute de timișorenii care locuiesc acolo, dar și o sesizare a… „însăși Primarului Municipiului Timișoara domnul Nicolae Robu”.

Limba dulce mult aduce. Pentru Cojan, sefia Politiei Locale

Poliția Locală este condusă de mai bine de un an cu titlu de interimat de Dorel Cojan, care, în acte, figurează doar ca adjunct. El era șef de jure chiar și în perioada în care fostul șef al instituției, regretatul Doru Spătaru, era încă în viață, însă chinuit de o boală incurabilă. Cu toate că, legal, un interimat durează doar șase luni, în cazul lui Cojan, acesta a expirat demult.

ambrozie

Opt amenzi pentru ambrozie, in ultima saptamana

Opt persoane au fost amendate, în ultima săptămână, pentru că pe terenurile lor creștea în voie ambrozia. Poliția Locală se pregătește, în această perioadă, să facă inventarul proprietăților lăsate în paragină în oraș. Lunile august și septembrie sunt „perfecte” pentru alergicii chinuiți de ambrozie care a invadat orașul.

„Vandal” neamt, prins in timp ce arunca in apa muscatele de pe podul Michelangelo

Jardinierele de pe podul Michelangelo au fost „atacate” joi dimineață de doi tineri! Ei au fost surprinși de polițiștii locali și au rupt-o la fugă, dar au fost prinși după o urmărire ca-n filme. Nu e primul caz de acest gen, acum câteva săptămâni un alt tânăr prins de agenți declarând că a distrus jardinierele fiindcă… „ a fost prost”.

Oficial, de la Politia Locala: Heaven si No Name nu deranjeaza!

Nici vorbă de bași care să zguduie toată zona Soarelui-Girocului, în nopțile calde de vară! La această concluzie a ajuns Poliția Locală, care susține oficial că nivelul de zgomot se încadrează în limitele normale și că oricum nu e treaba ei să se ocupe de acest subiect. Timișorenii care scriu pe rețelele de socializare că sunt exasperați sau interpelează consilierii locali au, probabil, probleme cu auzul…

Cu un dosar penal la activ pentru „turnulete”, a continuat sa darame peretii prin casa

S-a ales cu dosar penal pentru că anul trecut s-a apucat de lucrări la casă, fără să dețină autorizație, dar asta nu l-a oprit să continue. Proprietarul unei clădiri istorice de pe str. M. Kogălniceanu a fost vizitat din nou de polițiștii locali, care n-au putut decât să constate că omul le-a dat cu… flit.

Top