Arhiva pentru eticheta: trandu

Trandu s-a inteles cu o echipa din Bucuresti! Florin Nanu a ales Ripensia

Poli Timişoara s-a despărţit de mai mulţi fotbalişti cu state vechi în lotul pregătit de Dan Alexa. Printre aceştia se numără şi Răzvan Trandu, Ovidiu Petre şi Florin Nanu. Dacă primul s-a înţeles cu o echipă de tradiţie a fotbalului românesc, Nanu şi Ovidiu Petre vor evolua, cel mai probabil, la nivelul fotbalului amator!

Fara Petre, Seroni si Trandu la Targu-Jiu

Pe lângă faptul că a ratat un meci extrem de important în fața unei contracandidate în lupta pentru salvarea de la retrogradare, ACS Poli a mai pierdut și trei titulari incontestabili pentru meciul următor. Este vorba de căpitanul Ovidiu Petre, fundașul Alin Șeroni și mijlocașul Răzvan Trandu, care vor lipsi în partida cu Pandurii Târgu- Jiu.

Seroni, Trandu si Barbut, prestatii de exceptie la debutul in Liga I

Debutanţii lui Poli în Liga I au fost cei mai buni jucători de pe teren în victoria categorică obţinută în faţa „câinilor” de la Dinamo Bucureşti. Nu doar Cristi Bărbuţ, nume aflat pe buzele tuturor oamenilor din fotbalul mioritic, a avut o evoluţie excelentă încă de la primul joc în Liga I.

Rezervele lui Poli au trecut de Luceafarul Oradea

Poli a deschis ziua partidelor de verificare cu o victorie, 3-1, contra Luceafărului Oradea. Scorul a fost deschis în prima repriză de oaspeţi, după ce Răzvan Trandu a deviat un balon în poarta lui Coca. Repriza a fost la discreţia poliştilor, care au înscris de trei ori în poarta oaspeţilor din Oradea, fără să mai primească vreun gol.