Arhiva pentru eticheta: luceafarul oradea

Ripensia Timișoara, amical

Încă un amical cu multe goluri în care a fost implicată Ripensia

Ripensia UVT a remizat în deplasare, în compania colegei de eșalon, Luceafărul Oradea. Miercuri, 24 iulie, galben-roșii au terminat la egalitate, 3-3. Prima repriză a fost, însă, una de tristă amintire pentru roş-galbeni, care au încasat nu mai puţin de trei goluri. Amfitrionii au punctat în minutele 15, 20 şi 36, prin Paraschiv, de două

ACS Poli. Sursă: arhivă.

Doar egal pentru ACS Poli, care a avut om în plus şi penalty ratat cu Luceafărul

ACS Poli a ratat o şansă enormă de a mai face un mic pas spre salvarea de la retrogradare. Bănăţenii au dominat partida cu Luceafărul Oradea, dar ratările exasperante şi neşansa au făcut ca partida să se încheie cu o remiză. Gazdele au avut mai bine de o jumătate de oră un om în plus şi au ratat un 11 metri prin Sidorenco. Cu doar 14 puncte acumulate după 23 de runde este greu de crezut că timişorenii se mai pot salva de la retrogradare.

ASU Politehnica se întoarce cu un singur punct din Bihor

Fotbalul de la matineu s-a întors astăzi, după pauza de iarnă. Singurul rezultat de egalitate s-a înregistrat la Sânmartin, în județul Bihor, acolo unde ASU Politehnica Timișoara a făcut deplasarea de ieri, pentru a susține partida cu gazdele de la Luceafărul Oradea. A fost 0-0, la capătul unui meci în care cele mai multe ocazii

ASU Politehnica

Radu Motreanu se întoarce la ASU Politehnica, care va începe anul în Bihor. Pe „Electrica”, duel timişorean

Un derby local şi unul de Vest. De asta au parte iubitorii fotbalului din Timişoara în prima etapă oficială din 2019 în liga secundă. Ca o ultimă noutate, Radu Motreanu s-a întors în alb-violet, la ASU Politehnica, sub formă de împrumut, până la finalul sezonului. ASU Politehnica va juca mâine, de la ora 11.00, în

Rezervele lui Poli au trecut de Luceafarul Oradea

Poli a deschis ziua partidelor de verificare cu o victorie, 3-1, contra Luceafărului Oradea. Scorul a fost deschis în prima repriză de oaspeţi, după ce Răzvan Trandu a deviat un balon în poarta lui Coca. Repriza a fost la discreţia poliştilor, care au înscris de trei ori în poarta oaspeţilor din Oradea, fără să mai primească vreun gol.

Infranti in zece oameni

S-au temut, cel puțin la nivel declarativ, de meciul cu Luceafărul Oradea și, până la urmă, au terminat meciul în genunchi. Alb-violeții gustă pentru prima dată în acest sezon din cupa amară a înfrângerii și părăsesc primul loc al seriei.

Arbitrii lustruiesc Luceafărul din Oradea

Fiecare joc al Luceafărului Oradea naşte dispute aprinse. Toate echipele care au întâlnit Luceafărul au contestat arbitrajele, mereu în favoarea formaţiei care primeşte bani de la Prefectura Bihor şi de la o firmă din al cărei consiliu de administraţie face parte şi Gavrilă Ghilea, prefectul Bihorului.