Arhiva pentru eticheta: universitatea cluj

Horvath se teme şi de nou-promovata din Cluj: „Un meci foarte greu”

SCM Politehnica Timișoara joacă vineri, 3 septembrie, de la ora 18,00, cu Universitatea Cluj, în deplasare, în etapa secundă a Ligii Zimbrilor. Alb-violeții întâlnesc o formație care a revenit în acest an în elita handbalului masculin românesc. „Un meci în deplasare, un meci foarte greu. Își fac speranțe și cei de la Cluj, pentru că

Neînvinsă în play-out, Ripensia ar vrea o victorie cu U Cluj pentru a-și mări șansele să evite locul de baraj

După acel 0-0 de la Slatina, Ripi revine acasă pentru un nou joc important în play-out. Echipa bănățeană joacă împotriva unei echipe scăpate de orice grijă, Universitatea Cluj, și are nevoie de 3 puncte pentru a rămâne în lupta cu Recea pentru evitarea locului de baraj. „Clujul rămâne o echipă foarte bună din Liga 2.

Pozitivi înainte de duel. Ripensia merge la Cluj pentru meciul cu Universitatea

Ripensia UVT va juca vineri, 11 decembrie, de la ora 16:00, în deplasare la Universitatea Cluj, într-un meci restant din etapa a 13-a. Bănățenii sunt pe locul 19 în clasament cu 15 puncte, în timp ce ardelenii se clasează pe 10, cu 20 de puncte. În ciuda eșecului din runda anterioară, 0-2 la CSM Reșița,

Ce victorie frumoasă! Politehnica învinge Universitatea Cluj, după un gol de generic

Un derby studenţesc de tradiţie s-a diusputat astăzi în liga secundă pe Cluj Arena, între Universitatea Cluj şi Politehnica Timişoara. După 90 de minute bune de fotbal, bănăţenii s-au impus cu 1-0, golul fiind o „capodoperă” reuşită de Sergiu Popovici în minutul 70. Prima repriză s-a jucat de la egal la egal, cu puţine faze

Victorie clară, fără probleme pentru Timișoara Saracens, în meciul cu Clujul

După un debut perfect de sezon, cu trei victorii din trei posibile în Cupa României, Timișoara Saracens a început și Superliga cu un succes. A fost 54-18 pentru bănățeni, care s-au impus fără probleme în fața Universității Cluj.   Oaspeții au început jocul cu avantaj pe tabela de marcaj după o penalitate transformată de Melniciuc.

„Leii din Banat” in lupta contra campionilor, pentru primul loc la final de tur

BC SCM Timișoara și U BT Cluj se întâlnesc miercuri, 27 decembrie, de la ora 18, în sala „Constantin Jude”, în etapa a XI-a, ultima a turului din Liga Națională de baschet masculin. Cele două formații au câte 18 puncte și sunt devansate de CSU Sibiu (19 puncte), care însă a jucat partida din runda a XI-a și va fi depășită în clasament.