CSC Ghiroda schimbă antrenorul din mers şi are ambiţii pentru sezonul de primăvară

CSC Ghiroda

CSC Ghiroda

CSC Ghiroda începe anul cu forțe proaspete și anunță că reunirea lotului este programată pentru data de 18 ianuarie, ora 14:00, la Baza Sportivă din Giarmata Vii. Echipa bănăţeană, afectată de pandemie, se află pe locul 6 în Liga 3 Seria 8 unde a adunat 15 puncte după 10 meciuri, la 7 lungimi distanţă de locul 2, care duce la un prim baraj de promovare.

La aceasta reunire vor participa toți sportivii legitimați la club, mai puțin cei care și-au exprimat dorința de a părăsi lotul, și anume: Rareș Mureșan (destinație necunoscută), Cosmin Saizu (probabil ACS Progresul Pecica), Dennis Ciobanu (destinație necunoscută), Gelu Velici (CS Crișul Chișineu Criș), Victor Dan Gîrlea Domondi (destinație necunoscută), Flavius Vlădia (CSO Cugir), Cristian Bocșan (ASU Politehnica Timișoara), Lucian Simedru.

La capitolul sosiri, gruparea e în discuții cu mai mulți jucători din ligile superioare, cu care se speră ca până la reunirea lotului să semneze actele și să îi prezinte oficial.

În ceea ce privește staff-ul tehnic, acesta va avea următoarea componență:
Răzvan Leucă – Antrenor principal
Alexandru Albert – Preparator fizic
Adrian Blaj – Maseur
Florin Brădău– Team Manager
Justinian Neagoe – Delegat

Noul staff tehnic a pregătit un program de antrenament și meciuri amicale până la reluarea returului Ligii a 3-a, sezon 2020-2021:
23.01.2021 – ACS Fortuna Becicherecu Mic
30.01.2021 – Comloșu Mare
6.02.2021 – Avântul Periam
12.02.2021 – ACS Progresul Pecica
17.02.2021 – Corvinul Hunedoara
20.02.2021 – Ripensia Timișoara U19
23.02.2021 – ACS Tomnatic
26.02.2021 – Cetate Deva

Pentru fiecare meci, locația și ora vor fi stabilite în săptămâna premergătoare.

”Începem anul cu încredere și optimism că va fi unul plin de bucurii și rezultate bune pentru Clubul nostru. Tocmai de aceea, în această perioadă, pregătim totul în cel mai mic detaliu, astfel încât să obținem rezultatele dorite. Va fi un retur de campionat în care vom încerca să îmbinăm experiența cu tinerețea și să dăm încredere tinerilor din cadrul clubului. În încheiere, doresc să îi mulțumesc antrenorului Vlad Bura pentru toata activitatea și rezultatele obținute pentru clubul nostru, să îi urez bun venit noului antrenor, Răzvan Leucă și staff-ului său, să le urez mult succes în returul campionatului si să ducă echipa clubului pe locurile fruntașe”, a spus Marius-Mihai Poclid, directorul Clubului Sportiv Comunal Ghiroda și Giarmata Vii.

”Mă bucur foarte mult pentru această nouă provocare din cariera mea de antrenor, mai ales că vine din partea unui Club cu pretenții în Liga a 3-a. Mulțumesc conducerii clubului CSC Ghiroda și Giarmata Vii pentru încrederea acordată, îmi voi da toată silința să reușim obținerea unor rezultate remarcabile împreună. Împreună cu staff-ul pe care îl coordonez, sper să reușim să creem un grup unit și valoros care prin jocul practicat să aducă bucurii și satisfacții suporterilor noștri și nu numai. După această lungă vacanță urmează o perioadă de pregătire în care trebuie să aducem jucătorii la un nivel competițional ridicat, pentru ca în acest scurt retur de campionat să reușim câștigarea cât mai multor meciuri. Hai Ghiroda!”,
a declarat şi Răzvan Leucă, antrenor principal CSC Ghiroda și Giarmata Vii.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho timisoara

Cele mai citite articole


Aconnect - Digitalizam Romania

Administratie vezi arhiva Administratie

gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

Iulius Town
Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Ripi rămâne în liga secundă! Era și păcat să fie altfel

Pe scurt, din ultima etapă a ligii secunde, secțiunea play-out: Ripensia a scăpat de barajul pentru menținere, după ce a învins în minutul 92. În celălalt meci al seriei A, Recea a învins mai mult decât surprinzător la Cluj, 3-2, dar degeaba… Reşiţa a retrogradat! Unirea Slobozia – Comuna Recea vor juca la baraj. Ripensia...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ripi rămâne în liga secundă! Era și păcat să fie altfel
dermaskin-orizontal

Social vezi arhiva Social

În 209 şcoli din Timiş toţi elevii vor merge fizic la cursuri

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a aprobat scenariul de organizare și desfășurare a cursurilor în unitățile de învățământ din județul Timiș în perioada 10.05.2021 – 14.05.2021. În Timiş sunt 209 şcoli în Scenariul I (prezenţa fizică la şcoală a tuturor elevilor) şi 382 de şcoli în Scenariul II (prezenţă parţială a elevilor). Scenariile au...
Citeşte tot articolul Citeste articolul În 209 şcoli din Timiş toţi elevii vor merge fizic la cursuri
Muzeul National al Banatului

Economic vezi arhiva Economic

radar

Viitoarele automobile ieșite pe piață vor avea senzori – radar concepuți la Timișoara

Echipele de specialiști ale unei importante companii germane cu mii de angajați de la Timișoara lucrează în acest moment la cea de a șasea generație de senzori de tip radar, care vor echipa noile autovehicule. În orașul de pe Bega cercetarea se îndreaptă spre partea de Hardware și Mechanical Design. Performanță în detectarea obiectelor datorită...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Viitoarele automobile ieșite pe piață vor avea senzori – radar concepuți la Timișoara

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Președintele Consiliului Județean Timiș, Alin Nica, nu scapă oportunitatea oferită de plata de către Guvern a certificatelor verzi pentru societatea Colterm și îl ”împunge” din nou pe primarul Timișoarei, Dominic Fritz. Cel puțin în problema societății de termoficare, Nica spune că Fritz nu a făcut nimic diferit față de vechea administrație. Alin Nica îi răspunde...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Alin Nica îl trage de mânecă pe primarul Dominic Fritz, în problema Colterm: Nu mă aștept la miracole peste noapte, dar vreau să înțeleg ce face diferit
Echipele de specialiști ale unei importante companii germane cu mii de angajați de la Timișoara lucrează în acest moment la cea de a șasea generație de senzori de tip radar, care vor echipa noile autovehicule. În orașul de pe Bega cercetarea se îndreaptă spre partea de Hardware și Mechanical Design. Performanță în detectarea obiectelor datorită...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Viitoarele automobile ieșite pe piață vor avea senzori – radar concepuți la Timișoara
Perioada  otomană nu a fost una în care Timișoara a fost lipsită de educație. Desigur, influența religioasă, islamică în acea perioadă, s-a făcut simțită, iar învățământul acelor ani a urmat în mare această influență. Cei de la Muzeul Național al Banatului Timișoara ne prezintă câteva date legate de școlarizarea din perioada otomană, dintre1552 și 1716....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Educația din Timișoara, în perioada otomană. Cum se desfășura și cine erau ”profesorii”/FOTO
Opera Națională Română din Timișoara întâmpină publicul cu o premieră la o săptămână de la redeschiderea sălilor de spectacol. Opera Națională Română din Timișoara invită publicul la premiera operei bufe „La serva padrona”, de Giovanni Battista Pergolesi, sâmbătă, 15 mai, de la ora 19, în Sala Operei Naționale Române din Timișoara. Regia artistică este semnată...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Premieră la redeschiderea Operei Naționale Române din Timișoara
În judeţul Timiş există cinci focare active de Covid-19, care se află în supraveghere epidemiologică, anunţă Direcţia de Sănătate Publică. Față de ziua de ieri, nu au apărut focare noi de covid. Focare active sunt la: CENTRUL DE CARANTINARE de la Liceul „Dimitrie Leonida” TIMIȘOARA– 26 cazuri confirmate –  Focar în supraveghere FIRMĂ PRIVATĂ LUGOJ...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Nu au apărut nici azi focare noi de coronavirus în Timiș
Municipiul Timișoara a ajuns în scenariul verde, având raportată o rata de infectare COVID-19 de 1,40/1000 de locuitori. Ca atare, de mâine vor fi ridicate mai multe restricţii, în general din zona operatorilor economici din Horeca, dar şi din industria spectacolelor sau a jocurilor de noroc. Prefectul Zoltan Nemeth a prezentat pe pagina sa de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ce restricţii se ridică în Timişoara, după intrarea în scenariul verde. Prefectul Zoltan Nemeth a făcut lista
De la ultima raportare, la nivel naţional au fost infectate cu Sars-Cov-2 alte 1.305 persoane, fiind efectuate 12.821 de teste RT-PCR şi  de teste rapide. În secţiile de Terapie Intensivă sunt internaţi 1.026 pacienţi. Până astăzi, 8 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.065.254 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19)....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bilanţ coronavirus. 1.305 de noi cazuri şi 104 decese, în ultimele 24 de ore
Top