CSC Ghiroda schimbă antrenorul din mers şi are ambiţii pentru sezonul de primăvară

CSC Ghiroda

CSC Ghiroda

CSC Ghiroda începe anul cu forțe proaspete și anunță că reunirea lotului este programată pentru data de 18 ianuarie, ora 14:00, la Baza Sportivă din Giarmata Vii. Echipa bănăţeană, afectată de pandemie, se află pe locul 6 în Liga 3 Seria 8 unde a adunat 15 puncte după 10 meciuri, la 7 lungimi distanţă de locul 2, care duce la un prim baraj de promovare.

La aceasta reunire vor participa toți sportivii legitimați la club, mai puțin cei care și-au exprimat dorința de a părăsi lotul, și anume: Rareș Mureșan (destinație necunoscută), Cosmin Saizu (probabil ACS Progresul Pecica), Dennis Ciobanu (destinație necunoscută), Gelu Velici (CS Crișul Chișineu Criș), Victor Dan Gîrlea Domondi (destinație necunoscută), Flavius Vlădia (CSO Cugir), Cristian Bocșan (ASU Politehnica Timișoara), Lucian Simedru.

La capitolul sosiri, gruparea e în discuții cu mai mulți jucători din ligile superioare, cu care se speră ca până la reunirea lotului să semneze actele și să îi prezinte oficial.

În ceea ce privește staff-ul tehnic, acesta va avea următoarea componență:
Răzvan Leucă – Antrenor principal
Alexandru Albert – Preparator fizic
Adrian Blaj – Maseur
Florin Brădău– Team Manager
Justinian Neagoe – Delegat

Noul staff tehnic a pregătit un program de antrenament și meciuri amicale până la reluarea returului Ligii a 3-a, sezon 2020-2021:
23.01.2021 – ACS Fortuna Becicherecu Mic
30.01.2021 – Comloșu Mare
6.02.2021 – Avântul Periam
12.02.2021 – ACS Progresul Pecica
17.02.2021 – Corvinul Hunedoara
20.02.2021 – Ripensia Timișoara U19
23.02.2021 – ACS Tomnatic
26.02.2021 – Cetate Deva

Pentru fiecare meci, locația și ora vor fi stabilite în săptămâna premergătoare.

”Începem anul cu încredere și optimism că va fi unul plin de bucurii și rezultate bune pentru Clubul nostru. Tocmai de aceea, în această perioadă, pregătim totul în cel mai mic detaliu, astfel încât să obținem rezultatele dorite. Va fi un retur de campionat în care vom încerca să îmbinăm experiența cu tinerețea și să dăm încredere tinerilor din cadrul clubului. În încheiere, doresc să îi mulțumesc antrenorului Vlad Bura pentru toata activitatea și rezultatele obținute pentru clubul nostru, să îi urez bun venit noului antrenor, Răzvan Leucă și staff-ului său, să le urez mult succes în returul campionatului si să ducă echipa clubului pe locurile fruntașe”, a spus Marius-Mihai Poclid, directorul Clubului Sportiv Comunal Ghiroda și Giarmata Vii.

”Mă bucur foarte mult pentru această nouă provocare din cariera mea de antrenor, mai ales că vine din partea unui Club cu pretenții în Liga a 3-a. Mulțumesc conducerii clubului CSC Ghiroda și Giarmata Vii pentru încrederea acordată, îmi voi da toată silința să reușim obținerea unor rezultate remarcabile împreună. Împreună cu staff-ul pe care îl coordonez, sper să reușim să creem un grup unit și valoros care prin jocul practicat să aducă bucurii și satisfacții suporterilor noștri și nu numai. După această lungă vacanță urmează o perioadă de pregătire în care trebuie să aducem jucătorii la un nivel competițional ridicat, pentru ca în acest scurt retur de campionat să reușim câștigarea cât mai multor meciuri. Hai Ghiroda!”,
a declarat şi Răzvan Leucă, antrenor principal CSC Ghiroda și Giarmata Vii.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho timisoara

Cele mai citite articole


Aconnect - Digitalizam Romania

Administratie vezi arhiva Administratie

gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

Iulius Town Winter Sale
Iulius Town Winter Sale

Sport vezi arhiva Sport

Timisoara - Craiova

Joc slab, rezultat pe măsură. Timișoara a pierdut duelul cu Craiova

În debutul turneului găzduit de Arena Antonio Alexe din Oradea, SCM Craiova a trecut de SCM Timișoara cu scorul de 72-54, după un meci slab de ambele părți, dar după o evoluție foarte modestă a Timișoarei. Realizările ofensive au fost puține, iar sferturile 2 și 3 au avut scoruri de… juniori, 15-15 si 12-13… Timișoara...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Joc slab, rezultat pe măsură. Timișoara a pierdut duelul cu Craiova
dermaskin-orizontal

Social vezi arhiva Social

Muzeul National al Banatului

Economic vezi arhiva Economic

Aeroportul Timisoara

Pandemia a adus prăbușirea traficului de pasageri de pe Aeroportul Timișoara. Bucureștiul și Londra, cele mai solicitate

Chiar și pe vreme de pandemie, Aeroportul Internațional Timișoara a avut anul trecut peste 470.000 de pasageri. Totuși, scăderea este evidentă, mai precis, numărul de persoane care au folosit zborurile de pe AIT a fost mai mic cu 70% față de 2019. În anul 2019 Aeroportul Internațional Timișoara a fost tranzitat de un număr de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pandemia a adus prăbușirea traficului de pasageri de pe Aeroportul Timișoara. Bucureștiul și Londra, cele mai solicitate

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Sunt din nou probleme în Timiș cu pesta porcină africană, de această dată în zona Făget. A fost descoperit un cadavru de porc într-o gospodărie, iar în urma analizelor s-a confirmat prezența bolii. Ca urmare a situației, la Prefectura Timiș a fost a convocată joi dimineață o ședință a Comitetului Local de Combatere a Bolilor....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Zona Făget intră în supraveghere. A fost descoperit un nou focar de pestă porcină africană
Societatea Aquatim a publicat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice anunțul de licitație pentru modernizarea stației de tratare Bega din Timișoara. Aceasta asigură 70% din consumul de apă din zonă, iar investițiile preconizate a avea loc depășesc 81 de milioane de lei. Conform anunțului, obiectul contractului îl constituie modernizarea stației de tratare Bega din Timișoara....
Citeşte tot articolul Citeste articolul 81 de milioane de lei pentru modernizarea stației de tratare a apei Bega din Timișoara. Lucrările vor dura 24 de luni
În ultimele 24 de ore, în Timiș, s-au administrat 1.790  de vaccinuri. Astfel, în cadrul etapei I de vaccinare împotriva COVID-19 s-a administrat un număr de 840 vaccinuri, din care 597 reprezintă doze de rapel. De asemenea, în cadrul etapei a II-a de vaccinare împotriva COVID-19, la nivelul județului Timiș,  s-au administrat 950 vaccinuri. Conform...
Citeşte tot articolul Citeste articolul 950 de timișeni, care nu fac parte din linia I, s-au vaccinat împotriva coronavirusului
Povestea zonei care este astăzi Pădurea Verde începe în urmă cu câteva sute de ani. De la pădure de vânătoare, cu acces privat exclusiv pentru contele Mercy, zona a evoluat permanent, a devenit loc pentru școala de silvicultură și loc de plimbare pentru timișoreni, arată datele Muzeului Național al Banatului Timișoara. ”Plămânul” Timișoarei, Pădurea Verde,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pădurea Verde – povestea fascinantă a zonei care e plămânul verde al Timișoarei
Premierul Florin Cîţu s-a întâlnit, miercuri după-amiază, cu preşedintele CJ Timiş, Alin Nica, find discutate mai multe dintre proiectele celul mai vestic judeţ al ţării. Premierul a anunţat că a alocat un milion de euro pentru ultimul tronson al şoselei de centură a Timişoarei. La întâlnirea de la Palatul Victoria a fost prezent şi deputatul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Proiectele strategice ale Timişului pe masa premierului Florin Cîţu. A fost alocat un milion de euro pentru Centura de Vest
În această după-amiază, s-a produs o avarie la reaţeau de apă a Timişoarei. Echipele de intervenţie ale Aquatim au mers la faţa locului şi au constatat că e o problemă majoră, care va fi rezolvată până mâine dimineaţă. Vor fi afectaţi locuitorii din zona de nord a oraşului. Avaria s-a produs la conducta magistrală situată...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Mii de familii din nordul Timişoarei au rămas fără apă. Avarie majoră a unei reţele magistrale
Potrivit Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva Covid-19 (CNCAV), în ultimele 24 de ore au fost imunizate 38.338 de persoane, dintre care 3.192 la rapel. Numărul total al românilor vaccinaţi a ajuns la 302.570. Conform datelor puse la dispoziția CNCAV de către Institutul Național de Sănătate Publică, prin aplicația Registrul Electronic Național...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Peste 38 de mii de români vaccinaţi împotriva Covid-19, în ultimele 24 de ore
Top