Consolidarea unui drum național de doar 15 kilometri din Timiș a atras interesul a nu mai puțin de patru firme și asocieri din firme. DN 59B leagă Livezile de Deta, iar suma pusă la bătaie este de aproape 56 de milioane de lei.
Astăzi, 17 februarie, a fost termenul limită pentru depunerea ofertelor la procedura de licitație deschisă pentru atribuirea contractului de consolidare a drumului DN 59B Livezile – Deta, județul Timiș, pe o distanță de circa 15,5 km.
Au depus oferte următorii operatori economici: Asocierea Axela Constructii S.R.L. & Gabrou Cariere S.R.L. & Group D.C.M. S.R.L. & Dru Po S.R.L.; Asocierea Drumuri Si Poduri Banat S.R.L. & Antrepriza De Constructii Drumuri Și Autostrăzi S.R.L. & Evo Line Creation S.R.L. & Buzu R.R.B. Design S.R.L. & Dp Proiect S.R.L.; Porr Construct S.R.L.; Strabag S.R.L.
Contractul care cuprinde proiectarea și execuţia lucrărilor are o valoare estimativă de 55.752.990,43 lei fără T.V.A.
Comisia de evaluare va analiza ofertele în conformitate cu legislația în vigoare în domeniul achizițiilor publice și va desemna ofertantul câștigător care va executa lucrările în cadrul obiectivului în cauză. Perioada de evaluare a ofertelor este până la jumătatea lunii mai 2025.
Comentarii prin facebook