Arhiva pentru eticheta: CSM Resita

Liga 3. Reşiţa continuă parcursul perfect, Pobeda la a patra victorie la rând

CSM Reşiţa domină seria a 8-a a Ligii a III-a la fotbal şi a obţinut a 5-a victorie din tot atâtea posibile la Ineu, 1-0. Pobeda Dudeştii Vechi a câştigat în ultimul minut disputa cu Gloria Lunca Teuz Cermei şi se clasează pe un neaşteptat loc secund după patru victorii la rând. Ghiroda a obţinut

Liga 3. Reșița, parcurs perfect, Buziaș se descurcă greu acasă

Liga 3 a venit cu goluri pe toate stadioanele din C8. CSM Reșița, recent calificată în turul următor al Cupei României, după ce a trecut de Poli cu 2-0, a învins și Progresul Pecica și este liderul seriei. Echipele timișene au avut rezultate contradictorii. Ghiroda a reușit o remiză la Chișineu Criș, 1-1, Andrei Făgărășanu

Debut fantastic pentru Reșița! Bănățenii de munte au învins favoriții la promovare, U Cluj

Noul sezon de ligă secundă a început astăzi în Valea Domanului. CSM Reșița, nou-promovată în acest eșalon a întâlnit o formație ce a fost la 180 de minute de prima ligă, Universitatea Cluj, mare favorită și în acest sezon. Circa 7000 de spectatori au făcut o atmosferă frumoasă și și-au purtat favoriții spre o mare

Poli a început seria amicalelor pe semicerc cu două victorii

Vineri și sâmbătă, două echipe bănățene din prima ligă de handbal au dat startul caruselului amicalelor. SCM Poli s-a deplasat în Valea Domanului pentru jocul cu CSM Reșița, ca bănățenii de munte să întoarcă astăzi vizita. Prima partidă de verificare între SCM Politehnica și CSM Reșița s-a încheiat cu victoria 33-23 a violeților în Sala