Arhiva pentru eticheta: fed cup

Fed Cup, România - Franța

EPIC! Simona ne readuce în avantaj! România, la o victorie de finala Fed Cup

Un thriller de 3 ore între primele rachete ale Franţei şi României în meciul trei al seriei din semifinalele Fed Cup. Un meci de un nivel foarte bun şi două jucătoare care au evoluat la „all in” pentru victorie. Simona a respectat până la urmă calculul hârtiei impunându-se cu 6-7, 6-3, 6-4. Primul set a

Mihaela Buzarnescu

Garcia o învinge pe Buzărnescu şi Franţa egalează în duelul din Fed Cup cu România

Racheta numărul 1 a Franţei, Caroline Garcia şi-a respectat statutul de favorită în partida a doua din seria jocurilor din semifinalele Fed Cup de la Rouen. Franţuzoaica s-a impus în două seturi identice, 6-3, 6-3 contra Mihaelei Buzărnescu. Gazdele întâlnirii egalează astfel situaţia, 1-1, după ce mai devreme, Simona Halep o învinsese pe Kristina Mladenovic,

Start lansat! Simona deschide seria cu o victorie, iar România are 1-0 cu Franţa

Astăzi şi mâine, la Rouen, România şi Franţa se luptă pentru accederea în finala Fed Cup. Seria semifinală a fost deschisă de Simona Halep, care a întâlnit o jucătoare în faţa căreia avea bilanţ negativ în întâlnirile directe, Kristina Mladenovic. După fix 100 de minute de joc, românca s-a impus clar, 6-3, 6-1 şi tricolorele