Arhiva pentru eticheta: podium

Poliţiştii din Timiş, pe podium la naţionalele de judo

Zilele trecute, în orașul Călimănești, județul Vâlcea s-a desfăşurat finala Campionatului Naţional de Judo al M.A.I, unde au participat peste 120 de sportivi din cadrul inspectoratelor generale ale M.A.I (IGPR, IGJR, IGPF, IGSU). În cadrul acestui campionat, Inspectoratul de Poliție Județean Timiș a fost reprezentat de Zuzac Claudiu – Sorin, Stanciu Nicolae, Bataragă Mihai, Tudorescu

Poli bate CSM Fagaras si ramane pe podium

Penultima rundă a sezonului regulat a programat pentru băieţii de la Poli un meci lejer, acasă contra celor de la Făgăraş. Chiar dacă niciun meci nu este dinainte câştigat, violeţii şi-au respectat statutul şi au muncit pentru victorie. Aşadar, după 60 de minute de handbal de bună calitate, SCM Poli a trecut de echipa braşoveană

Conform planului. Poli Timisoara a batut Poli Iasi la handbal

SCM Politehnica Timișoara a câștigat deplasarea de la Politehnica Iași cu 31-27, după ce la jumătatea întâlnirii gazdele conduceau cu 15-14. Meciul a început frumos pentru violeţi, scor 4-0 pentru în minutul 7, însă moldovenii s-au redresat din mers, au egalat la capătul primului sfert de oră și au avut chiar două goluri avantaj înaintea pauzei.