Arhiva pentru eticheta: poli iasi

Prea puţin pentru a emite pretenţii. Poli Timişoara pierde un meci accesibil în faţa Iaşiului

Etapa cu numărul 5 din Liga 2 a început cu un meci de tradiție din fotbalul românesc. Politehnica Timișoara a primit vizita celor de la Politehnica Iași. După 94 de minute echilibrate, dar foarte modeste, gazdele au pierdut meciul în prelungiri, 0-1, în urma unei lovituri libere laterale, speculată de Camara, care a înscris cu

4 echipe pentru același vis, calificarea în finala Cupei

O echipă din play-off și trei din play-out au rămas în cursa pentru câștigarea Cupei României, ediția 2019-2020. Miercuri și joi vor avea loc partidele din prima manșă a semifinalelor. Returul este programat peste două săptămâni. Meciurile vor fi în direct la Digi, Look, Telekom. Miercuri, 24 iunie, ora 20:00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe –

Conform planului. Poli Timisoara a batut Poli Iasi la handbal

SCM Politehnica Timișoara a câștigat deplasarea de la Politehnica Iași cu 31-27, după ce la jumătatea întâlnirii gazdele conduceau cu 15-14. Meciul a început frumos pentru violeţi, scor 4-0 pentru în minutul 7, însă moldovenii s-au redresat din mers, au egalat la capătul primului sfert de oră și au avut chiar două goluri avantaj înaintea pauzei.

Rugbistii banateni inchid sezonul regulat cu o victorie la scor

Timişoara Saracens a învins duminică, într-un meci ce contează mai mult la palmares şi statistică, Poli Iaşi cu 46-13. Bănăţenii au închis sezonul regulat cu 9 victorii, dar şi cu 3 înfrângeri, care i-au făcut să ocupe doar locul 3, ceea ce înseamnă un meci în plus în play-off, dar şi un meci greu în semifinale.