Arhiva pentru eticheta: politia locala

cerșetorii

Cerșetorii din Timișoara se mută spre periferie. Câți oameni ai străzii au fost ridicați din centru în ultimele zile

Cerșetorii din Timișoara se mută spre periferie. Câți oameni ai străzii au fost ridicați din centru în ultimele zile

Cerșetorii revin în centrul Timișoarei, dar în număr mult mai mic. Polițiștii locali au ridicat, în ultimele zile, câteva zeci din tot orașul. Constatarea lor? Oamenii străzii au cam „migrat” spre periferie. În iunie, primarul Nicolae Robu spunea că boschetarii au dispărut din „zona de loisir” a orașului.

Pe străzile Timișoarei ca în Vestul Sălbatic. Trei cai lăsați liberi pe drum

Polițiștii locali au găsit trei cai lăsați liberi pe strada Inocențiu Klein din Timișoara. Proprietarul, un cetățean care locuiește pe str. Batania, a fost identificat și sancționat pentru lăsarea în libertate a animalelor care pot reprezenta un real pericol pentru cetățeni și pentru traficul rutier, sancțiunile pentru astfel de situații ajungând până la 500 lei.

Pe doi tineri aproape că i-a apucat somnul în timp ce consumau substanțe interzise pe o bancă din Timișoara

Tot mai mulți tineri „se dau pe spate” cu anumite substanțe interzise, un fenomen care se pare că ia amploare în urbea de pe Bega. Concluzia vine de la faptul că polițiștii locali au descoperit doar în această lună șapte tineri cu substanțe ilegale asupra lor, amețiți și incoerenți…

Morții – așteptați să curețe buruienile din unele cimitire din Timișoara. Crucile nu se mai văd de iarba înaltă

Unii administratori de cimitire așteaptă, se pare, să iasă morții din mormânt ca să curețe buruienile care au crescut mai mari decât crucile. Și poate că nu va dura mult până când cei trecuți pe lumea cealaltă vor organiza o acțiune de curățenie pe lumea noastră, în locul unde li se odihnesc „rămășițele”.

Casa cu Atlanți, pericol public! Bandă galbenă prinsă de bănci, pe strada Alba Iulia / FOTO

Curat… turistic! O bandă galbenă cu însemnele Poliției Locale se întinde pe jumătate din strada Alba Iulia, „ancorată” cu bănci din Piața Libertății și un scaun de bar. Totul, pentru a-i atenționa pe trecători că impozanta Casa cu Atlanți este pericol public.

Top