Arhiva pentru eticheta: politia locala

Încă 13 amenzi pentru Retim. Dacă vedeți oameni care aruncă gunoaie pe stradă, anunțați imediat!

Încă 13 amenzi pentru Retim. Dacă vedeți oameni care aruncă gunoaie pe stradă, anunțați imediat!

Graficul curățeniei de primăvară nu a fost respectat și nici nu se dă cu mătura așa cum trebuie, deci societatea de salubrizare plătește din nou. Poliția Locală a mai dat o tură de amenzi, după ce a verificat străzile pe care s-a făcut – sau nu s-a făcut – curățenie.

Editorial de Eugen Sasu

A auzit și Nicolae Robu bancul? „Ce înseamnă TM? Tot Mehedinți!”

Cât o fi nebunie și cât o fi atragerea de simpatie în propunerea lui Nicolae Robu cu parcările gratuite în cartiere doar pentru contribuabilii timișoreni? Asta-i întrebarea, căci e clar că primarul Timișoarei ar putea fi acuzat de popor c-ar fi în amândouă ipostaze, cu doi ani înainte de viitoarele alegeri locale

Nu mai aruncați gunoaiele pe străzi! Deși se face curățenie de primăvară, Timișoara e plină de rampe ilegale

Suntem aproape la jumătatea campaniei de curățenie de primăvară, dar unii timișoreni nu par să renunțe la a arunca la întâmplare obiectele care de care nu mai au nevoie în gospodării. Orașul e plin de rampe ilegale de gunoi, pe care angajații Retim nu prididesc să le ridice, în timp ce polițiștii locali împart cu zecile notificări și amenzi.

Top