Arhiva pentru eticheta: politia locala

Hai cu coviltirul! Satra trimisa acasa din Kuncz-Plopi / FOTO

Hai cu coviltirul! Satra trimisa acasa din Kuncz-Plopi / FOTO

Ce mai poți găsi prin Timișoara, unde sunt o mulțime de terenuri virane? De exemplu, o șatră în toată regula! Polițiștii locali susțin că fac în continuare curățenie prin oraș, pentru a îndepărta boschetarii și cerșetori.

Parcul Botanic, „casa” pentru migranti! / FOTO

Mai mulți migranți au fost găsiți, în ultimele zile, făcându-și veacul prin centrul Timișoarei, după ce s-au aciuat în Parcul Botanic. Ei se adaugă „zestrei” de cerșetori care au apărut în orașul de pe Bega odată cu sosirea verii. Polițiștii locali solicită timișorenilor să anunțe orice li se pare suspect.

10 / zi! La Timisoara, politistii locali isi fac norma de amenzi la biciclisti

Bicicliștii sunt amendați pe capete în centrul Timișoarei. În ultimele trei zile, 30 de amatori de pedalat au fost arși la buzunare de polițiștii locali. Amenzile pot depăși 250 de euro, sumă mult mai mare decât cea pe care trebuie s-o plătească un șofer care intră cu mașina în Piața Unirii, de exemplu.

Politistii locali din Timisoara vaneaza incognito cersetorii

La o zi după ce șeful lor, Dorel Cojan, a fost muștruluit de primarul Nicolae Robu, polițiștii locali au sărit să-și demonstreze utilitatea în lupta contra cerșetorilor. Ca să fie și mai eficienți, ei vor ieși la patrulat în civil. Altfel, în ultima lună, agenții au adunat de pe străzi peste 80 de oameni ai străzii.

Top