Arhiva pentru eticheta: universitatea craiova

Ripi pierde neașteptat amicalul cu Șoimii Lipova

După un 2-2 destul de încurajator cu Universitatea Craiova, Ripensia a jucat al doilea meci pe timp de pandemie cu singura divizionară C arădeană care și-a făcut testele Covid-19, Șoimii Lipova. Jocul s-a disputat pe arena Electrica și a avut un rezultat neașteptat. Ripi a jucat o primă repriză slabă în care nu i-a ieșit

4 echipe pentru același vis, calificarea în finala Cupei

O echipă din play-off și trei din play-out au rămas în cursa pentru câștigarea Cupei României, ediția 2019-2020. Miercuri și joi vor avea loc partidele din prima manșă a semifinalelor. Returul este programat peste două săptămâni. Meciurile vor fi în direct la Digi, Look, Telekom. Miercuri, 24 iunie, ora 20:00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe –

Echipa care a eliminat ACS Poli și SS Politehnica a câștigat Supercupa României la fotbal virtual

Universitatea Craiova a câştigat SuperCupa #jucămdeacasă, turneu caritabil de FIFA20 11v11 organizat de Federaţia Română de Fotbal Virtual, după ce a învins-o pe Dinamo în finala desfăşurată duminică seara. Scorul a fost egal, 1-1, după cele 90 de minute, dar şi după prelungiri, Universitatea impunându-se cu 3-2 la loviturile de departajare. Universitatea a încheiat neînvinsă

De doi bani sperante: Cu ajutorul lui Smaranda, Poli obtine un punct pe teren propriu, in jocul cu Universitatea Craiova

Poli Timişoara şi-a jucat una din ultimele cărţi pentru supravieţuirea în Liga I, în jocul de pe teren propriu cu Universitatea Craiova. Din păcate, aşa cum s-a mai întâmplat şi cu alte ocazii, jucătorii lui Petre Grigoraş nu au profitat decisiv de jocul rezultatelor, iar speranţele de supravieţuire în Liga I s-au mai diminuat.

Poli a pierdut doua puncte mari cu Universitatea Craiova

Poli Timişoara a bifat al doilea joc fără să fie învinsă, dar a făcut doar egal (1-1) cu Universitatea Craiova, într-un joc pe care elevii lui Dan Alexa l-au avut în mână. Neinspirata modificare a lui Croitoru cu Rufino, în a doua parte a reprizei secunde, le-a oferit oltenilor să revină în joc şi să restabilească egalitatea.