Arhiva pentru eticheta: ripi

liga2

Ripensia și Politehnica își află luni programul din noul sezon de Liga a II-a

Tragerea la sorţi a programului ediţiei 2020-2021 a Ligii a II-a se va desfăşura, luni, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, informează site-ul oficial al FRF. “Casa Fotbalului găzduieşte luni, 24 august, de la ora 13:00, tragerea la sorţi în urma căreia se va afla programul sezonului regular din Liga a II-a, ediţia 2020-2021. Procedura

Ripi a învins amical Reșița după un meci echilibrat

Ripensia s-a impus în amicalul susținut astăzi împotriva colegei de ligă secundă CSM Reșița. S-a terminat 1-0 pentru bănățenii de la câmpie, moldoveanul Urvanțev marcând singurul joc al unei partide în care parcă Reșița a fost mai prezentă în joc, dar în care gazdele au profitat de șansa avută. Sârbul Nemanja Sokovic (24 de ani)

Mai buni ca foștii prim-divizionari. Ripi a învins Chiajna

Arena Electrica a fost locul de disputare al unei bătălii foarte importante pentru lupta salvării de la retrogradare. Ripensia, din postură de gazdă a întâlnit Concordia Chiajna, echipe ce se află în căutare de puncte. În ciuda scorului strâns, trupa bănățeană s-a impus cu 2-1, după 1-1 la pauză. Gazdele au început partida în atac,

Mioveniul a rezolvat rapid meciul de pe terenul Ripensiei

Etapa a XI-a s-a dovedit una de coșmar pentru Ripensia Timișoara. Gruparea bănățeană a suferit ce mai severă corecție de când joacă în liga secundă, 0-5 acasă cu CS Mioveni, singura echipă neînvinsă a campionatului ligii secunde. La pauză era deja 0-4 și soarta partidei era pecetluită. Chiar dacă diferența nu părea așa de mare,

ripensia

Greu, dar meritat! Ripensia a învins în ultimul minut Baloteştiul

Gură de oxigen imensă pentru Ripensia Timişoara, care a trecut sâmbătă, în etapa a 7-a a ligii secunde cu 2-1 (0-0) de CS Baloteşti. Bănăţenii nu mai câştigaseră din prima rundă, tot după un 2-1, dar atunci la Brăila, iar succesul înregistrat sâmbătă este şi primul din actualul sezon pe teren propriu. După un început