Arhiva pentru eticheta: Avantul Periam

Patru din cele cinci echipe din Timiş din Liga 3 sunt pe poziţii de play-off la finalul turului

Parcă pe nesimţite s-a încheiat deja turul sezonului regulat din Liga a 3-a. Echipele din Timiş din C7 şi C8 stau bine, dar mai este mult până departe. Mai sunt încă 9 runde de campionat, după care se va stabili cine merge în play-off şi cine merge în play-out. Aşadar, în C8, Politehnica ets epe

Dumbrăvița, egal în fața fostei colege din Liga 3, Avântul Periam

Proaspăt divizionara secundă CSC Dumbrăvița a remizat, scor 1-1, în amicalul disputat astăzi pe terenul formației de Liga a III-a, Avântul Periam. Dumbrăvița a condus din minutul 35, atunci când Adrian Bain a marcat cu capul, după un corner executat de Călin Toma. Egalarea a venit la ultima fază a primei reprize, atunci când gazdele

Ghiroda şi Dumbrăviţa termină sezonul regulat din C8 în forţă

În acest sezon, Timişul a depăşit Aradul în Seria a VIII-a a Ligii a 3-a, iar două echipe din judeţ au reuşit frumoasa performanţă de a termina sezonul regulat pe primele două poziţii. Lupta abia acum începe, deoarece campionatul continuă cu meciurile din play-off, primele 4 clasate şi play-out, locurile 5-9. CSC Ghiroda şi Giarmata

Politehnica a încercat să își refacă moralul într-un test amical cu Avântul Periam

Profitând de pauza din campionat, alb-violeţii au disputat astăzi un joc amical pe „Ştiinţa” cu Avântul Periam, ultima clasată din Seria a 8-a a Ligii 3, formație ce a avut și ea pauză în această rundă. Testul s-a încheiat cu scorul de 5-2 (5-1) în favoarea Politehnicii prin golurile lui Zaluschi, Rogosić (jucător aflat în

CSC Dumbrăvița

Trei echipe din Timiș luptă să ajungă în turul 3 al Cupei

Federația Română de Fotbal a validat cele 41 de echipe calificate din Faza I a Cupei României, ediția 2021-2022, disputată în data de 28 iulie, și apoi a stabilit meciurile din Faza a II-a a competiției, incluzând și cele cinci nou-promovate în Liga 2. Partidele sunt programate să se desfășoare în data de 11 august,

avantul periam

Timișul a tras din nou cartea câștigătoare la barajul de promovare în Liga 3. Avântul Periam, promovată fără meciuri

Ceea ce părea o misiune foarte grea s-a transformat într-o calificare fără joc. Datorită deciziilor Federației Române de Fotbal pe timp de pandemie s-a decis ca promovarea în Liga 3 să se facă în urma unor triunghiulare. Campioana desemnată din Timiș, Avântul Periam avea să se lupte în Caraș-Severin cu reprezentantele Mehedințiului și a Hunedoarei.

August fierbinte pentru Avântul Periam, care joacă meciurile care o pot duce în Liga 3/Update

Campioanele desemnate din județele Timiș, Hunedoara și Mehedinți se vor întâlni într-un miniturneu, fiecare cu fiecare, pe teren neutru, în județul Caraș Severin, mai exact la Lupac, pentru a stabili echipa ce va merge în Liga 3. Din cauza pandemiei de coronavirus, FRF a schimbat regulile barajului, care acum se vor disputa în 3, în

Periamul va reprezenta Timișul la barajul de accedere în Liga 3

Avântul Periam a fost desemnată astăzi noua campioană a Ligii 4 Timiș, campionatul „înghețând” definitiv. S-a jucat doar o etapă din retur, după care sezonul a fost compromis de pandemia de coronavirus. Timișul Șag este marea perdantă, echipa de lângă Timișoara conducând campionatul în pauza competițională, dar pierzând ultimul joc din 2019 și prima și