Arhiva pentru eticheta: clinceni

Ripensia vine cu un punct mare de pe terenul unei formaţii aflate în lupta pentru promovare

Joc bun, rezultat pe măsură. Deşi nu era cotată cu prea multe şanse în acest joc, Ripensia a obţinut un rezultat de egalitate pe terenul echipei aflate pe locul secund, Academica Clinceni. Mai mult, bănăţenii au avut şi avantaj în partea secundă, dar au fost egalaţi şi au terminat jocul cu un om mai puţin. Una peste alta un punct mare care contează în economia campionatului, pentru gruparea bănăţeană.

Ripensia, invinsa de „academicienii” din Clinceni

Deplasare cu ghinion şi pentru Ripensia. Timişorenii, pe podium după un început neaşteptat de bun, au jucat sâmbătă la Clinceni, în faţa unei echipe care a avut şi ea un debut excelent de sezon. După o partidă echilibrată, ilfovenii s-au impus cu 2-1 şi au egalat gruparea bănăţeană la puncte (17), care rămâne însă pe locul 3, datorită golaverajului mai bun.

Revenire de senzatie si victorie mare pentru Politehnica la Clinceni

Duelul „studenţesc” dintre Academica Clinceni şi Politehnica Timişoara a avut de toate. Goluri, răsturnări de scor, eliminări, finaluri de repriză extraordinare, într-un cuvânt spectacol. Clinceniul pleca favorită în acest joc, mai ales că Politehnica a pierdut ultimele două partide din campionat şi părea în degringoladă. Fapt ce s-a văzut în prima repriză. În primul sfert