Arhiva pentru eticheta: pandurii targu jiu

ASU Politehnica Timişoara câştigă la Târgu Jiu

Gorjul lui Brâncuși, cucerit de violeții de la ASU Politehnica Timişoara

ASU Politehnica are reacție după eșecul nemeritat din etapa de debut (0-1 acasă cu Mioveniul) și reușește să se impună clar la Tg. Jiu, contra echipei Pandurii. Partida s-a jucat pe terenul artificial de lângă stadionul „mare”, iar elevii lui Cosmin Petruescu au arătat că știu să atace și să înscrie. Dacă marea problemă din

Ripensia - Chindia 0-2

Ripensia învinge Pandurii şi se îndepărtează de zona minată

Nu a fost uşor, însă eforturile au fost răsplătite. Ripensia a învins în etapa a XXVII-a Pandurii Tg. Jiu cu 2-1 şi intră în prima jumătate a clasamentului. Revenirea în Ciarda Roşie a fost cu noroc pentru elevii lui Pelici, care au avut emoţii doar pe final. Dacă meciul anterior de acasă s-a jucat pe

Poli sta sa moara, dar o companie de stat cu datorii de jumatate de miliard de euro e sponsor la Pandurii

Poli Timişoara are toate şansele să intre în colaps financiar, după ce un raport al Curții de Conturi a stabilit că finanţarea de la bugetul local este ilegală. Nu cu aceeaşi unitate de măsură este cântărit cazul altei formaţii din Liga I. Pandurii Târgu Jiu este finanţată de Complexul Energetic Oltenia, Primăria Târgu Jiu şi Consiliul Judeţean Gorj.

Poli a intrat in „Hora” Pandurilor si a pierdut

Poli Timişoara a înregistrat prima înfrângere în campionat cu Florin Marin pe banca tehnică. Cu excepţia primelor zece minute, echipa timişoreană a fost egala celor de la Pandurii Târgu Jiu, dar cele două goluri primite în minutele 4 şi 9 au fost decisive. A contat şi excelenta formă a atacantului oltean Ioan Hora, care a înscris două goluri.

Poli Timisoara, intaia si singura învinsa din Liga I, sub privirile a 10.000 de spectatori

Debut trist pentru Poli Timişoara în prima ligă, după ce trupa antrenată de Dan Alexa a pierdut cu 1-0 în faţa celor de la Pandurii Târgu Jiu. Evenimentul de pe arena „Dan Păltinişanu” a fost urmărit de 10.000 de spectatori. Din păcate pentru ei, Poli nu a avut nici măcar o ocazie periculoasă de gol pe toată durata partidei.