Arhiva pentru eticheta: stiinta miroslava

Victorie la final, după un meci spectaculos. Ripensia bate în prelungiri Miroslava

Partida dintre Ripensia si echipa „celebrilor” Agrigoroaei, Căruţă, Asăvoaei sau Viorică, adică Ştiinţa Miroslava, nu a fost floare la ureche pentru gazde. Chiar dacă era deja retrogradată, formaţia oaspete a făcut un meci bun pe terenul bănăţenilor, dar Ripi s-a impus după un final nebun cu 3-2 (0-1).

Greu cu echipa lui Țapu, Căruță și Izmană! Politehnica pierde la Miroslava

Politehnica a pierdut surprinzător, în prelungirile partidei, meciul susținut sâmbătă, în deplasare, cu Știința Miroslava, în etapa a 34-a a Ligii a II-a. Gazdele s-au impus cu 2-1 (1-1), golul victoriei fiind de fapt un autogol, „reuşit” de Bilia cu ajutorul portarului Dascălu.