Poli Timişoara bate CSM Bucureşti după un adevărat thriller

Poli - SCM Bucuresti

Handbaliştii de la Poli au învins într-o restanţă din Liga Zimbrilor, CSM Bucureşti. După cum era de aşteptat, partida a fost echilibrată, şi după 14-14 la pauză, jocul s-a încheiat 27-26 pentru violeţi, care au demonstrat că pe teren propriu sunt greu de învins.

Poli a condus tot meciul şi bucureştenii nu au fost nici măcar o dată în faţă în acest joc. Bănăţenii au avut şi +3 în prima parte, dar la pauză s-a intrat cu scorul de 14-14. Poli a avut prim-planul şi în mitanul secund, iar în cele din urmă s-a impus la un gol, chiar dacă diferenţa de pe teren a fost mai mare.

Experimentatul Marius Sadoveac a fost cel mai bun jucător de pe teren şi cu opt goluri a fost marcatorul partidei. Cele două echipe rămân însă departe de play-off, după disputarea a puţin peste jumătate din partidele din turul sezonului regulat.