Nicolae Robu de anul nou: “Unii cotrăitori sunt permanent negativi!”

Nicolae Robu

Nicolae Robu

Primarul Nicolae Robu a trimis un mesaj de anul nou timişorenilor, mesaj al cărui “erou” este însă tot el. În postarea de pe Facebook, Robu se laudă din nou cu “realizările” din ultimul an, promiţând şi mai multe pentru anul următor. Nu sunt uitaţi nici haterii şi… “cotrăitorii”.

În mesajul său de anul nou, primarul Nicolae Robu arată că a pregătit totul pentru ca anul în care tocmai am intrat să fie fulminant.

“Se încheie, iată, anul 2019. Eu zic, un an bun pentru orașul nostru, cum au fost și precedenții! O mulțime de noi și importante schimbări în bine au avut loc sau au fost pregătite la nivel de documentații cerute de lege pentru a putea avea loc în 2020, practic pe toate coordonatele: mobilitate, sănătate, educație, cultură, sport, tineret, transport public, iluminat, eficientizare energetic, parcuri, termoficare, alimentare cu apă, piețe, securitate”, arată Robu.

Fără multe comentarii, dar să vorbeşti cel puţin de sport şi securitate, parcă e mult prea mult. De altfel, el spune că nu mai aminteşte de realizările concrete, fiindcă le ştiu toţi timişorenii.

“Nu e cazul să enumerăm realizări concrete, pentru că le știm, le vedem, cu toții, cei ce trăim în Timișoara și avem un minim de obiectivitate. Un lucru, însă, țin să-l punctez și în acest context: avem cel mai mare număr de proiecte pe fonduri europene depuse: ~70; avem cea mai mare valoare totală a proiectelor pe fonduri europene depuse: ~500 milioane euro; avem cel mai mare număr de proiecte pe fonduri europene deja aprobate: ~50; avem ZERO proiecte pe fonduri europene respinse”, a continuta Robu.

El insistă pe faptul că n-a avut proiecte respinse, cu toate că realitatea este cu totul alta. Nici de anul nou, Robu nu-i uită pe cei care nu-i preamăresc “realizările”

“Din păcate, unii cotrăitori alături de noi sunt permanent negativi! Sunt negativi, dar n-au strângeri de inimă să folosească tot ce cu multă zbatere și trudă facem înfruntându-i!  Vă asigur, dragi timișoreni, de loialitatea mea 100%, de cinstea mea 100% în tot ce fac, de dăruirea mea totală și în continuare pentru mai binele orașului nostru! An nou fericit să aveți, alături de cei dragi, în sănătate, cu noroc, succese, pace în suflete și bucurii!”, a mai scris Robu.

 

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

2 comentarii pentru acest articol

Tibi a spus: (ianuarie 1st, 2020 at 18:01 )

bai, robulache, dar tu la altceva te gandesti vreodata? sau astea sunt singurele tale framantari? fa-ti treaba de primar, lacheule

Sirius a spus: (ianuarie 1st, 2020 at 18:19 )

Bocșâg, go home!

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

aeroportul-timisoara-stuttgard

Administratie vezi arhiva Administratie

intalnire Alianta Vestului

Nicolae Robu dat de gol de ministrul Transporturilor. Singurul absent la întâlnirea Alianţei Vestului a fost primarul Timişoarei

Vineri, Nicolae Robu spunea că nu a participat la întâlnirea Alianţei Vestului de la Cluj cu ministrul Transporturilor, dar că va stabili o discuţie similară la Timişoara, unde va veni şi partea arădeană. Potrivit lui Robu, la întâlnire n-a fost nici primarul Aradului, fiind discutate probleme strict legate de Oradea şi Cluj. Ministrul Lucian Bode îl contrazice.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Nicolae Robu dat de gol de ministrul Transporturilor. Singurul absent la întâlnirea Alianţei Vestului a fost primarul Timişoarei
gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

CCIAT, misiune economică în SUA

Sport vezi arhiva Sport

Ripensia

Victorie în ultimul meci amical al iernii pentru Ripensia

Ripensia UVT a disputat pe stadionul Electrica, ultimul meci de verificare al acestei perioade de pregătire. Adversarul a fost CSC Dumbrăvița, echipă ce joacă în liga a 3-a , iar partida s-a încheiat cu o victorie de partea ripensiștilor, scor 2-1. Chera și Neagu au marcat spre finalul meciului după ce oaspeții au deschis scorul prin Jichici în prima repriză.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Victorie în ultimul meci amical al iernii pentru Ripensia
Iulius Town

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

ANAF

Sistemul Informatic Integrat Vamal va fi indisponibil temporar

Dacă aveţi de efectuat operaţiuni vamale în acest weekend veţi avea ceva mai mult de aşteptat. Sistemul informatic al instituţiei se modernizează, dar aceasta presupune o perioadă de implementare a noii aparaturi. Agenția Națională de Administrare Fiscală informează că de vineri, 14 februare, ora 12.00 – luni, 17 februarie ora 12.00, Sistemul Informatic Integrat Vamal...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Sistemul Informatic Integrat Vamal va fi indisponibil temporar

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Arhitecții lucrează pentru a pune în siguranță Băile Neptun din Herculane, clădire emblematică din zonă. Acolo au avut loc lucrări pentru ca această clădire să rămână „în picioare” și vor mai avea loc intervenții. Cu ajutorul nostru. Acum un an, un zid structural al Băilor Neptun se prăbușea, iar în urma acestui colaps un întreg...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Donați pentru salvarea Băilor Neptun din Herculane! Au loc lucrări pentru punerea în siguranță a clădirii
Nu mai puţin de patru candidaţi s-au înscris în cursa pentru funcţia de rector al Univesităţii de Medicină şi Farmacie “Victor Babeş” din Timişoara. Este vorba de Octavian Creţu, Virgil Păunescu, Jenel Pătraşcu şi Eugen Boia. Alegerea noului rector va avea loc pe data de 20 februarie, iar dacă este cazul, turul II va fi organizat o săptămână mai târziu, pe 27 februarie.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Luptă acerbă pentru funcţia de rector al UMF Timişoara. Patru candidaţi s-au înscris în cursă
Primăria Timişoara aşteaptă, începând din 18 până în 21 februarie, depunerea cererilor în vederea obţinerii avizului pentru desfăşurarea comerţului stradal pentru comercializarea mărţişoarelor, felicitărilor şi altor miniaturi reprezentative. Se acordă o singură locaţie pentru fiecare solicitant, pe o suprafaţă de 2 mp, anunţă muncipalitatea.
Citeşte tot articolul Citeste articolul S-au stabilit zonele de vânzare a mărţişoarelor din Timişoara şi se aşteaptă cererile din partea comercianţilor
Vineri, Nicolae Robu spunea că nu a participat la întâlnirea Alianţei Vestului de la Cluj cu ministrul Transporturilor, dar că va stabili o discuţie similară la Timişoara, unde va veni şi partea arădeană. Potrivit lui Robu, la întâlnire n-a fost nici primarul Aradului, fiind discutate probleme strict legate de Oradea şi Cluj. Ministrul Lucian Bode îl contrazice.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Nicolae Robu dat de gol de ministrul Transporturilor. Singurul absent la întâlnirea Alianţei Vestului a fost primarul Timişoarei
Ripensia UVT a disputat pe stadionul Electrica, ultimul meci de verificare al acestei perioade de pregătire. Adversarul a fost CSC Dumbrăvița, echipă ce joacă în liga a 3-a , iar partida s-a încheiat cu o victorie de partea ripensiștilor, scor 2-1. Chera și Neagu au marcat spre finalul meciului după ce oaspeții au deschis scorul prin Jichici în prima repriză.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Victorie în ultimul meci amical al iernii pentru Ripensia
Top