Nicolae Robu de anul nou: “Unii cotrăitori sunt permanent negativi!”

Nicolae Robu

Nicolae Robu

Primarul Nicolae Robu a trimis un mesaj de anul nou timişorenilor, mesaj al cărui “erou” este însă tot el. În postarea de pe Facebook, Robu se laudă din nou cu “realizările” din ultimul an, promiţând şi mai multe pentru anul următor. Nu sunt uitaţi nici haterii şi… “cotrăitorii”.

În mesajul său de anul nou, primarul Nicolae Robu arată că a pregătit totul pentru ca anul în care tocmai am intrat să fie fulminant.

“Se încheie, iată, anul 2019. Eu zic, un an bun pentru orașul nostru, cum au fost și precedenții! O mulțime de noi și importante schimbări în bine au avut loc sau au fost pregătite la nivel de documentații cerute de lege pentru a putea avea loc în 2020, practic pe toate coordonatele: mobilitate, sănătate, educație, cultură, sport, tineret, transport public, iluminat, eficientizare energetic, parcuri, termoficare, alimentare cu apă, piețe, securitate”, arată Robu.

Fără multe comentarii, dar să vorbeşti cel puţin de sport şi securitate, parcă e mult prea mult. De altfel, el spune că nu mai aminteşte de realizările concrete, fiindcă le ştiu toţi timişorenii.

“Nu e cazul să enumerăm realizări concrete, pentru că le știm, le vedem, cu toții, cei ce trăim în Timișoara și avem un minim de obiectivitate. Un lucru, însă, țin să-l punctez și în acest context: avem cel mai mare număr de proiecte pe fonduri europene depuse: ~70; avem cea mai mare valoare totală a proiectelor pe fonduri europene depuse: ~500 milioane euro; avem cel mai mare număr de proiecte pe fonduri europene deja aprobate: ~50; avem ZERO proiecte pe fonduri europene respinse”, a continuta Robu.

El insistă pe faptul că n-a avut proiecte respinse, cu toate că realitatea este cu totul alta. Nici de anul nou, Robu nu-i uită pe cei care nu-i preamăresc “realizările”

“Din păcate, unii cotrăitori alături de noi sunt permanent negativi! Sunt negativi, dar n-au strângeri de inimă să folosească tot ce cu multă zbatere și trudă facem înfruntându-i!  Vă asigur, dragi timișoreni, de loialitatea mea 100%, de cinstea mea 100% în tot ce fac, de dăruirea mea totală și în continuare pentru mai binele orașului nostru! An nou fericit să aveți, alături de cei dragi, în sănătate, cu noroc, succese, pace în suflete și bucurii!”, a mai scris Robu.

 

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

2 comentarii pentru acest articol

Tibi a spus: (ianuarie 1st, 2020 at 18:01 )

bai, robulache, dar tu la altceva te gandesti vreodata? sau astea sunt singurele tale framantari? fa-ti treaba de primar, lacheule

Sirius a spus: (ianuarie 1st, 2020 at 18:19 )

Bocșâg, go home!

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


landscape-aerotim-1

Administratie vezi arhiva Administratie

gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

Dominic Fritz

Dominic Fritz: “Ajunge! Românii nu sunt niște copii mici care trebuie feriți de adevăr!”

Candidatul USR la Primăria Timişoara, Dominic Samuel Fritz, acuză decizia Guvernului de-a nu mai comunica date despre infectările de coronavirus defalcate pe judeţe. USR-istul afirmă că această muşamalizare va da apă la moară zvonisticii şi pierderii încrederii în autorităţi. Autorităţile au luat măsura să nu mai prezinte cifre defalcate pe judeţe privind infectările cu COVID-...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dominic Fritz: “Ajunge! Românii nu sunt niște copii mici care trebuie feriți de adevăr!”
Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Oficial. S-au stabilit noile date în cazul Jocurilor Olimpice de la Tokyo

Jocurile Olimpice de vară de la Tokyo, amânate din cauza pandemiei de coronavirus, se vor desfăşura între 23 iulie şi 8 august 2021, au anunţat luni CIO şi Comitetul japonez de organizare, citate de agenţia Kyodo. Noua perioadă de desfăşurare a competiţiei a fost preferată celorlalte variante avansate, inclusiv desfăşurarea competiţiei în primăvara anului viitor,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Oficial. S-au stabilit noile date în cazul Jocurilor Olimpice de la Tokyo
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

galaxia-imaginarului-728x90

Economic vezi arhiva Economic

Magazinul online realizat de GAL Timişul de Centru pentru producătorii de alimente locali a devenit funcţional

Numărul comenzilor realizate de la distanţă de către oamenii rămaşi la  domiciliu din cauza pandemiei de coronavirus a crescut spectaculos. Iar cei de la Grupul de Acțiune Locală Timișul de Centru au reuşit să realizeze în scurt timp un magazin online, pentru producătorii timişeni de produse alimentare în gospodăria proprie, devenit funcţional în scurt timp....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Magazinul online realizat de GAL Timişul de Centru pentru producătorii de alimente locali a devenit funcţional

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică a transmis informații despre încă 13 decese ale unor persoane din România, confirmate cu COVID-19, luni, 30 martie. Cele 13 persoane au vârsta între 40 și 80 de ani și au fost internate în Spitalul Județean de Urgență Suceava, în secțiile de nefrologie, boli interne, chirurgie plastică, gastroenterologie. Decesele au fost...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Au fost raportate încă 13 decese în România – pacienți ai spitalului din Suceava. 65 de pacienți cu COVID-19 au murit în România
Încă două persoane diagnosticate cu COVID-19 au murit zilele trecute, urcând numărul victimelor la 50. Infecția cu coronavirus a fost dovedită însă abia astăzi, când a venit rezultatul testelor. A murit un bărbat de 74 de ani, din Hunedoara, care a fost internat în 19 martie în Secția de Oncologie din Deva, iar infecția cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Numărul deceselor persoanelor cu COVID-19 a ajuns la 50! O femeie care a murit la Hunedoara a fost internată și la Timișoara/ Update: 52 de decese
Firma CDM, „Depoluări, Decontaminări” a acționat pentru dezinfecție, în perioada pandemiei de coronavirus, în mai multe locuri din județul Timiș. A acționat gratuit, fără a percepe vreun tarif pentru munca depusă. Cei de la „CDM” au lucrat pro bono și au dezinfectat intrările și sălile de așteptare de la sediul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dezinfecție la sediul Poliției Timiș și la secțiile din Timișoara. Reprezentanții firmei au oferit serviciul gratuit/Foto
Jocurile Olimpice de vară de la Tokyo, amânate din cauza pandemiei de coronavirus, se vor desfăşura între 23 iulie şi 8 august 2021, au anunţat luni CIO şi Comitetul japonez de organizare, citate de agenţia Kyodo. Noua perioadă de desfăşurare a competiţiei a fost preferată celorlalte variante avansate, inclusiv desfăşurarea competiţiei în primăvara anului viitor,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Oficial. S-au stabilit noile date în cazul Jocurilor Olimpice de la Tokyo
O tânără asistentă de la Spitalul Județean Timișoara, de la Unitatea de Primiri Urgențe, a fost depistată cu COVID-19. Aceasta este transportată la Spitalul de Boli Infecțioase Timișoara, unde va fi internată. Tânăra asistentă este în stare bună. Imediat după ce a prezentat febră a fost izolată, a fost testată, iar rezultatul a fost pozitiv....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Asistentă de la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Timișoara – depistată cu coronavirus
Numărul comenzilor realizate de la distanţă de către oamenii rămaşi la  domiciliu din cauza pandemiei de coronavirus a crescut spectaculos. Iar cei de la Grupul de Acțiune Locală Timișul de Centru au reuşit să realizeze în scurt timp un magazin online, pentru producătorii timişeni de produse alimentare în gospodăria proprie, devenit funcţional în scurt timp....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Magazinul online realizat de GAL Timişul de Centru pentru producătorii de alimente locali a devenit funcţional
În județul Timiș sunt astăzi, luni, 30 martie, peste 350 de persoane în carantină, în timp ce în tot județul sunt peste 2.000 de persoane în autoizolare la domiciliu. Astăzi, în 30 martie, în Timiș, conform Direcției de Sănătate Publică, sunt 359 de persoane pentru care se efectuează verificări pentru a depista dacă au contactat...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timiș: peste 350 de oameni în carantină
Top