Punctul de atracţie al Festivalul Vinului şi Papricaşului de la Buziaş, care va avea loc în zilele de 11 şi 12 octombrie, va fi trupa Direcţia 5. Concertul va avea loc în a doua zi a festivalului, duminică 12 octombrie, de la ora 20.00.
Unul dintre cele mai aşteptate evenimente ale toamnei a ajuns la ediţia cu numărul XV. Festivalul Papricaşului, Vinului şi Ţuicii de la Buziaş va avea loc peste două săptămâni, în zilele de 11 şi 12 octombrie. An de an, festivalul a atras tot mai multă lume, chiar şi de peste hotarele României, devenind cea mai cunoscută manifestare de gen din Vestul ţării.
În acest an, din punct de vedere al artiştilor care vor urca pe scenă, principalul punct de atracţie va fi Direcţia 5. Cunoscuta trupă va concerta duminică, 12 octombrie, începând cu ora 20.00. Concertul a fost deja anunţat de către membrii formaţiei.













































Comentarii prin facebook