Peste o sută de maşini abandonate sunt scoase la vânzare, prin licitaţie, de TIMPARK

Timpark organizează o nouă licitaţie de vânzare a unor vehicule fără stăpân sau abandonate pe terenuri aparținând domeniului public. De această dată este vorba de 101 de  maşini, al căror preţ de strigare variază între 218 lei şi 1.389 de lei.

Ședința de licitație se va ține pe data de 24.08.2026, ora 9.00. la punctul de lucru al TIMPARK, situat pe Calea Șagului, nr. 147/E. Pot participa la procedura de licitație publică cu strigare persoanele fizice și juridice (legal constituite) române și străine în calitate de ofertanți – potențiali cumpărători ai bunurilor ce fac obiectul licitației. Pentru participarea la licitație, Ofertanții se pot înscrie la licitaţie cu minimum 24 de ore înaintea orei de desfășurare a ședinței de licitație. Ei trebuie să depună la adresa menționată mai sus sau la adresa de e-mail juridic@timpark.ro, următoarele documente:

– cererea de înscriere/participare, care poate fi descărcată în prealabil de pe site-ul www.timpark.ro, secțiunea Informații/Licitații.

– dovada plății taxei de participare sau a constituirii garanției (scrisoare de garanție) de licitație în valoare de 10% din prețul de pornire al licitației pentru fiecare autovehicul licitat;

– copie, conformă cu originalul, de pe actul de identitate – pentru persoanele fizice române;

– copie, conformă cu originalul, de pe actul de identitate/pașaport – pentru persoanele fizice străine;

– împuternicirea persoanei care îl reprezintă pe ofertant (dacă este cazul), obligatorie în cazul ofertanților persoane juridice;

– copie, conformă cu originalul, de pe certificatul unic de înregistrare eliberat de Oficiul Registrul Comerțului – pentru perosanele juridice române;

– actul de înmatriculare al societății, tradus în limba română – pentru persoanele juridice străine.

Examinarea/inspectarea autovehiculelor supuse licitației va fi posibilă în perioada 12.08.2026 – 21.08.2026, în intervalul orar 9.00 – 15.00, la adresa Calea Șagului, nr. 147/E,

Autovehiculele scoase la vânzare sunt:

 

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

1 comentariu pentru acest articol

Pop Traian a spus: (august 19th, 2026 at 14:25 )

O să fiu acolo

1 Trackbacks pentru acest articol

Peste o sută de maşini abandonate sunt scoase la vânzare, prin licitaţie, de TIMPARK – Portal Știri România Says:

[…] Timpark organizează o nouă licitaţie de vânzare a unor vehicule fără stăpân sau abandonate pe terenuri aparținând domeniului public. De această dată este vorba de 101 de  maşini, al căror preţ de strigare variază între 218 lei şi 1.389 de lei. Ședința de licitație se va ține pe data de 24.08.2026, ora 9.00. la punctul… […]

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

Primarul Dominic Fritz vorbește despre ce se va întâmpla în continuare

După ultimele evenimente care au culminat cu legiferarea „amendamentului Fritz”, încă primarul Timișoarei a vorbit despre ce va urma, promițând că va rămâne un timișorean implicat. „Vă mulțumim pentru toată susținerea. Va promitem că nu ne oprim! Am primit mii de mesaje în ultimele zile: ce se întâmplă mai departe? M-am întâlnit azi cu prieteni,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primarul Dominic Fritz vorbește despre ce se va întâmpla în continuare
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Dominic Fritz continuă lupta și după pierderea mandatului de primar: ”Eu rămân timișorean”

La scurt timp după ce Legea ANI a fost publicată, principalul vizat de amendamentul pierderii mandatului inclus în actul legislativ, Dominic Fritz, ne anunță că nu se lasă și rămâne la Timișoara, dar și președinte al USR. Din septembrie, conducerea primăriei va fi preluată de cei doi viceprimari, mai subliniază acesta. În ceea ce privește...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dominic Fritz continuă lupta și după pierderea mandatului de primar: ”Eu rămân timișorean”
Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Șomo Kickboxing Timișoara lansează proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”

Clubul Sportiv Șomo Kickboxing Timișoara pornește în această toamnă proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”, o inițiativă care aduce împreună performanța sportivă și activitățile dedicate comunității locale. Proiectul este finanțat de Municipiul Timișoara prin Sport Club Municipal Timișoara. Șomo Kickboxing lucrează în prezent cu peste 120 de copii, organizați pe grupe de vârstă și nivel...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Șomo Kickboxing Timișoara lansează proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”
ISHO Timișoara

Social vezi arhiva Social

Comunele Sânmihaiu Român și Șag vor fi legate de Timișoara prin transport metropolitan

Mai multe linii de transport public revin pe traseul de pe Calea Martirilor

Începând de luni, 31 august, liniile 15, 16, E3 și M3 au revenit la traseele normale, mai devreme decât era prevăzut inițial, odată cu finalizarea lucrărilor desfășurate pe Calea Martirilor, anunță Societatea de Transport Public Timișoara. Mijloacele de transport care deservesc aceste linii nu mai circulă pe traseele deviate stabilite temporar pe durata lucrărilor și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Mai multe linii de transport public revin pe traseul de pe Calea Martirilor

Economic vezi arhiva Economic

Centura Vest Timișoara a ajuns la 15% din total

Șantierul de realizare a Centurii Vest, de ocolire a Timișoarei, singura bucată rămasă de construit, a ajuns la 15 la sută din total. Mobilizarea constructorului este una bună, spune Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, care a mers pe șantier, personal, pentru a vedea cum decurge investiția. Vizita vine după ce, în urmă cu o...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Centura Vest Timișoara a ajuns la 15% din total

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Made by Society, brand de fashion inspirat de cultura streetwear, își extinde prezența în rețeaua IULIUS, iar pe 28 august 2026, a inaugurat două noi magazine, în Iulius Town Timișoara și Iulius Mall Cuj, iar în Palas Iași a redeschis locația într-un nou spațiu. Până la finalul anului, brandul își va continua expansiunea prin deschiderea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul O nouă destinație pentru iubitorii de fashion: Made by Society s-a deschis în Iulius Town
Începând de luni, 31 august, liniile 15, 16, E3 și M3 au revenit la traseele normale, mai devreme decât era prevăzut inițial, odată cu finalizarea lucrărilor desfășurate pe Calea Martirilor, anunță Societatea de Transport Public Timișoara. Mijloacele de transport care deservesc aceste linii nu mai circulă pe traseele deviate stabilite temporar pe durata lucrărilor și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Mai multe linii de transport public revin pe traseul de pe Calea Martirilor
Clubul Sportiv Șomo Kickboxing Timișoara pornește în această toamnă proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”, o inițiativă care aduce împreună performanța sportivă și activitățile dedicate comunității locale. Proiectul este finanțat de Municipiul Timișoara prin Sport Club Municipal Timișoara. Șomo Kickboxing lucrează în prezent cu peste 120 de copii, organizați pe grupe de vârstă și nivel...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Șomo Kickboxing Timișoara lansează proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”
Compania CFR a anunțat că începând de luni, 31 august, ora 16:50, circulația feroviară se redeschide pe tronsonul Lugoj – Timișoara Est, aferent Lotului 2 al proiectului „Modernizarea liniei feroviare Caransebeș – Timișoara – Arad”. În această etapă sunt puse în exploatare aproximativ 51 km de fir de cale ferată nou modernizat și electrificat, precum...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Circulația feroviară se redeschide între Lugoj și Timișoara Est, deocamdată pe un singur fir
După ultimele evenimente care au culminat cu legiferarea „amendamentului Fritz”, încă primarul Timișoarei a vorbit despre ce va urma, promițând că va rămâne un timișorean implicat. „Vă mulțumim pentru toată susținerea. Va promitem că nu ne oprim! Am primit mii de mesaje în ultimele zile: ce se întâmplă mai departe? M-am întâlnit azi cu prieteni,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primarul Dominic Fritz vorbește despre ce se va întâmpla în continuare
Experți internaționali discută despre sustenabilitatea și decarbonizarea mediului construit la ASHRAE Region XIV EUROPE Conference Regional Chapters 2026, eveniment organizat în Timișoara. În perioada 3–6 septembrie 2026, Timișoara găzduiește ASHRAE Region XIV EUROPE Conference Regional Chapters 2026 (Conferința Regională a Filialelor ASHRAE din Regiunea XIV – Europa; CRC 2026), eveniment internațional organizat sub egida ASHRAE...
Citeşte tot articolul Citeste articolul UPT va fi din nou gazda unui eveniment internațional important la început de septembrie
Lucrările de reasfaltare a Căii Martirilor au fost finalizate și circulația reluată. O intersecție importantă a fost reconfigurată, circulația dinspre Spitalul Județean se va face acum mai ușor. La pachet cu asfaltarea au fost refăcute și trotuarele, iar ulterior vor fi plantați și arbori pe marginea drumului. ”Am luat și măsuri pentru a reduce aglomerația,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul A fost redeschisă circulația pe Calea Martirilor după reasfaltare/FOTO
Șantierul de realizare a Centurii Vest, de ocolire a Timișoarei, singura bucată rămasă de construit, a ajuns la 15 la sută din total. Mobilizarea constructorului este una bună, spune Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, care a mers pe șantier, personal, pentru a vedea cum decurge investiția. Vizita vine după ce, în urmă cu o...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Centura Vest Timișoara a ajuns la 15% din total
Această săptămână aduce și livrarea primului tramvaie de dimensiuni mai mici, care vor circula pe anumite trasee din Timișoara, unde garniturile deja achiziționate cu bani europeni nu pot circula. Este un lot de 10 unități, realizate tot de furnizorul ”clasic” al orașului, Bozankaya. Noile tramvaie vor ajuta la un transport public mai bun. ”Sunt investiții...
Citeşte tot articolul Citeste articolul La Timișoara sosește primul tramvai de dimensiuni mai mici. Vor circula pe linia 7 și 9
Ranko Szuhanek își lansează, la Timișoara, volumul The Risk Assessment in Chess, publicat de prestigioasa editură Chess Informant, în cadrul unui eveniment organizat de Fundația Politehnica și Universitatea Politehnica Timișoara. Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara îl felicită pe autor pentru această realizare editorială deosebită și își exprimă aprecierea pentru contribuția sa...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Maestrul Internațional de șah Ranko Szuhanek își lansează la Timișoara volumul The Risk Assessment in Chess
Top
deBANAT.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.