Arhiva pentru eticheta: bc scm timisoara

Doar veşti negre de la „leii din Banat”! Înfrângere la Bucureşti şi doliu la club

CSM Steaua EximBank a învins pe BC SCM Timișoara cu scorul de 76-69 (25-13, 24-18, 12-19, 15-19) în meciul decisiv de accedere în semifinalele campionatului şi s-a impus cu 3-2 la general. Bănăţenii au recuperat 21 de puncte, dar au avut două ultime minute negre.

„Leii din Banat” egalează Steaua la general și pot obține calificarea în semifinale

După ce la prânz Timişoara învingea Steaua în Ghencea la rugby, seara a venit şi la baschet o victorie la fel de importantă. Condusă cu 13 puncte, BC SCM a avut un sfert patru excelent şi s-a impus în meciul doi din play-off, 74-69, egalând situaţia la general. Acum este 1-1, iar seria care se joacă după sistemul cel mai bun din cinci jocuri se mută la Timişoara.

Evoluție slabă, rezultat pe măsură

BC SCM Timişoara a fost o umbră a echipei „Leii din Banat” care în acest sezon învingea Steaua de trei ori din patru întâlniri. Joi seară, în primul duel din seria „cel mai bun din cinci”, Steaua s-a impus fără să forţeze şi are 1-0 la general, cu jocul doi urmând să se dispute sâmbătă, tot în Bucureşti.

jeremic

Lei adevarati! Baschetbalistii din Banat, revenire uluitoare pe terenul Stelei

CSM Steaua Bucureşti vs. BC SCM Timişoara se anunţa unul din cele mai tari jocuri ale etapei a 18-a din sezonul regulat. Şi aşa a fost. Doar că marea favorită a partidei, echipa gazdă, a cedat în faţa Timişoarei după un final incredibil de joc. „Leii din Banat” s-au impus cu 94-89, după ce au recuperat o diferenţă de 25 de puncte!

„Leii din Banat” s-au distrat cu Targu Mures: toti jucatorii au marcat cel putin o data

BC SCM Timișoara a învins vineri seară pe BC Mureș Târgu Mureș cu scorul de 112-72 (35-9, 31-20, 27-18, 19-25), într-un joc fără istoric, contând pentru etapa a 17-a a sezonului regulat. Bănăţenii au făcut spectacol în faţa unei echipe palide, care se luptă să supravieţuiască.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com