Arhiva pentru eticheta: csu sibiu

Au impresionat în prima repriză, dar nu a fost destul. SCM Timișoara pierde pe terenul liderului

BC CSU Sibiu a învins SCM Timișoara, scor 97-71, într-un meci contând pentru etapa a 6-a din Grupa Roșie a Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2018/19. Este al doilea eșec pentru bănățeni în Top 6, în cele 6 jocuri disputate.   Formația alb-violetă aînceput meciul mai bine. Timișoara a fost la conducere pe

Etapa a VI-a din prima ligă de baschet începe astăzi. SCM Timişoara joacă însă mâine, pe terenul liderului

Leii bănăţeni pleacă astăzi în deplasare pentru meciul de mâine împotriva celor de la BC CSU Sibiu. Partida va putea fi urmărită sâmbătă, 9 martie, începând cu ora 17:15, pe canalul Digi Sport. Cele două combatante sunt singurele formaţii din Grupa Roşie care după disputarea turului din această fază a competiţiei au patru victorii şi

Spectacol, dar fără rezultat pozitiv. Sibiul se impune la Timişoara

La recuperări. Acolo s-a făcut diferenţa, mai ales la cele ofensive, americanii Sibiului fiind imperiali la acest capitol, în meciul din etapa a XI-a a primei grupe valorice din Liga Naţională de baschet masculin. CSU a câştigat cu 99-87 după un meci spectaculos şi mult mai strâns decât o arată scorul. Ardelenii au recuperat 51