Arhiva pentru eticheta: braila

ASU Politehnica, victorie cu Dacia Unirea Brăila

„Echipa suporterilor” învinge clar formaţia lui Izmană şi Căruţă

În sfârşit, Politehnica reuşeşte o partitură ofensivă deosebită, e adevărat, în faţa unui adversar modest, Dacia Unirea Brăila, dar important este că băieţii lui Petruescu au obţinut 3 puncte vitale şi au jucat bine. S-a terminat 4-0 după un meci dominat clar de bănăţeni.

Ripensia ramane neinvinsa si dupa meciul de la Braila

Egal muncit, dar cu puţin noroc se putea obţine toate cele trei puncte. Ripensia continuă să surprindă frumos în liga secundă. După patru victorii la rând, echipa bănăţeană a obţinut un punct într-o deplasare infernală, la Brăila. Gazdele obţineau un 9-0 incredibil runda anterioară, pe terenul Ştiinţei Miroslava, şi nu mai pierduseră vreun joc din

Nici de data asta! ASU Poli pierde la Braila, dupa ce a avut avantaj

Ce începe bine se termină prost. Politehnica Timişoara a început dezinvolt la Brăila şi a avut 1-0 după un contraatac de manual, finalizat cu sânge rece de golgheterul echipei, Ştefan Blănaru. Numai că meciul a durat 90 de minute, nu doar 25, iar soarta partidei s-a schimbat radical. Neagu a egalat chiar înainte de pauză,