Arhiva pentru eticheta: calarasi

Dunărea a „inundat” iarăși Sala Constantin Jude. Călărași învinge din nou Informatica

Etapa a doua din play-off-ul primei ligi de futsal a propus duelul pentru locul 3, dintre Informatica Timișoara și Dunărea Călărași. Oaspeții, care s-au impus în fața bănățenilor și în Cupa României au câștigat din nou. A fost 4-2 după un meci cu două părți diferite. În prima parte oaspeții au fost mult mai buni

scm poli

SCM Poli pierde la Călăraşi în penultima etapă din play-off

Au început jocul curajos şi l-au încheiat cu câteva goluri marcate la rând. Nu a fost destul, deoarece în „cuprins”, adversarul a fost mai pragmatic şi a dominat mai ales pe extreme. Vorbim despre jocul dintre Dunărea Călăraşi şi SCM Poli, care s-a încheiat cu victoria formaţiei din Bărăgan cu 33-30, după 16-12 la pauză.

Handbaliștii poliști vor să uite de ultimul meci și să meargă mai departe cu o victorie

Etapa a 17-a din Liga Zimbrilor aduce un nou meci foarte tare pentru handbaliștii din Timișoara. Politehnica primește, joi, de la ora 17.30, vizita celor de la Dunărea Călărași, o specialistă a jocurilor externe, care nu a pierdut decât un meci în deplasare, în acest sezon. În schimb, poliștii sunt neînvinși acasă. Ambele formații vin

Nu le-a stricat sarbatoarea. Ripensia a pierdut la Calarasi

Dunărea Călăraşi promovează înainte de „termen” în prima ligă, după victoria de astăzi cu Ripensia Timişoara. Echipa din Bărăgan, pregătită de bănăţeanul Dan Alexa s-a impus la capătul unul meci echilibrat cu 3-1 (0-1). Ripi a ţinut în şah liderul autoritar al campionatului ligii secunde, doar în prima repriză. Marius Toma a marcat în minutul

Crin Antonescu il propune pe Ilie Sarbu sef al „comisiei Calarasi”

Președintele PNL, Crin Antonescu, este convins că cel mai bun om pentru a conduce așa-numita comisie Călărași ar fi senatorul de Timiș Ilie Sârbu. Socrul lui Victor Ponta ar fi recomandat, potrivit lui Antonescu, de lupta sa neabătută de peste un deceniu împotriva lui Traian Băsescu.