Arhiva pentru eticheta: Liga nationala de baschet masculin

Echipa de baschet continuă faza secundă cu un nou meci acasă

Etapa a doua din faza secundă a Ligii Naționale de baschet programează din nou un meci pe teren propriu pentru Leii din Banat. Ei vor întâlni CSM Petrolul Ploiești, sâmbătă, 3 februarie, de la ora 19.00, la sala Constantin Jude. Echipa bănăţeană este lider în grupa locurilor 11-18, cu 13 puncte, în timp ce gruparea

Victorie nouă! A 9-a la rând… Baschetbaliștii Timișoarei, greu de învins

SCM OHMA Timișoara a învins la Craiova în prologul etapei cu numărul 27 din Liga Națională de Baschet Masculin. A fost un nou meci nerecomandat cardiacilor, oltenii câștigând primul sfert, după care bănățenii având și +14. În ultimele secunde, la 73-72 Craiova avea șansa victoriei pe contraatac, dar Timișoara s-a impus cu 74-73, ultimul coș

Meci greu contra unei nou promovate cu pretenții

Partida SCM OHMA Timișoara – CSM Ploiești deschide etapa a VI-a din Liga Națională de baschet masculin. Jocul va avea loc vineri, 29 octombrie, de la ora 18.00, la sala Constantin Jude. Antrenorul gazdelor, Dragan Petricevic, a făcut declarații înaintea jocului cu nou-promovata din Ploiești. Despre partidă: „Ca orice meci, anticipez că va fi unul dificil,

Avem valoare. SCM Timișoara bate Sibiul după un meci nebun

Surpriză mare sau nu prea?! SCM Timișoara a învins BC CSU Sibiu, scor 80-76, în primul meci al zilei de sâmbătă, la Turneul 10 din Liga Națională de baschet masculin, ediția 2020/21, găzduit la Pitești. Ardelenii au condus cea mai mare parte din timp, dar violeții au avut o a doua repriză foarte bună și

SCM Timișoara se pregătește de ultimul turneu al turului. Meciuri grele în Ardeal

După o pauză de o săptămână datorată meciurile echipelor românești (Oradea și Sibiu) în Europa, Liga Națională de baschet masculin – ediția 2020/21 revine în prim plan la finele acestei săptămâni. În perioada 6-9 februarie anul curent sunt programate jocurile turneului 7 din sezonul regulat. Meciurile se vor desfășura la București (în sala Dinamo), Voluntari

Spectacol, dar fără rezultat pozitiv. Sibiul se impune la Timişoara

La recuperări. Acolo s-a făcut diferenţa, mai ales la cele ofensive, americanii Sibiului fiind imperiali la acest capitol, în meciul din etapa a XI-a a primei grupe valorice din Liga Naţională de baschet masculin. CSU a câştigat cu 99-87 după un meci spectaculos şi mult mai strâns decât o arată scorul. Ardelenii au recuperat 51