Arhiva pentru eticheta: Muzeul de Artă din Timișoara

Expoziția „Un oraș în oraș – 80 de ani de științele vieții la Timișoara” deschide, timp de două zile, porțile Muzeului Național de Artă Timișoara

Expoziția „Un oraș în oraș – 80 de ani de științele vieții la Timișoara” deschide, timp de două zile, porțile Muzeului Național de Artă Timișoara

Timișorenii și cei care vizitează orașul vor avea parte de două zile de vizitare gratuită la Muzeul Național de Artă Timișoara. Astfel, vineri și sâmbătă, publicul are acces gratuit la toate expozițiile de la Palatul Baroc. Facilitatea este oferită cu ocazia marcării a opt decenii de la înființarea Universității de Științele Vieții „Regele Mihai I”.

Calin Dobra la muzeu

Se redeschid muzee în Timișoara. Le puteți vizita cu masca pe față

După starea de urgență, adică de vineri, 15 mai, se redeschid Muzeul de Artă din Timișoara, Muzeul Național al Banatului și la Muzeul Satului. Vor intra grupuri restrânse de vizitatori, iar masca este obligatorie. Președintele Consiliului Județean Timiș Călin Dobra a anunțat că se redeschid muzeele aflate în grija Consiliului Județean Timiș. Le veți putea

Top