Arhiva pentru eticheta: snagov

Poli învinge Snagovul și revine în prima parte a clasamentului

10 puncte din 12 posibile au reușit alb-violeții în ultimele patru partide oficiale. O zestre bună, care duce echipa bănățeană pe locul 9, la patru puncte de… locul 3. Astăzi, Poli nu a avut probleme cu una dintre codașe, Sportul Snagov, scor 2-0. Partida de față nu a avut un ritm deosebit, jucătorii evolând mai

ASU Politehnica

ASU Politehnica pierde cu Snagov şi mai are nevoie de puncte pentru a se salva

Etapa a 35-a a însemnat un pas mare înapoi pentru „echipa suporterilor”, care mergea la Ghermăneşti cu un moral bun, după ce obţinuse 11 puncte din ultimele 15 posibile. Violeţii au jucat bine prima repriză, dar au căzut pe final, atunci când Snagovul a reuşit şi singurele goluri ale partidei, 2-0. Prima repriză a fost

Un punct pentru nimic. ACS Poli rezistă eroic pe terenul liderului din Snagov

Au avut atitudine și au obținut un punct pe terenul echipei ce încă se află pe primul loc în liga secundă. Ultima clasată din divizia a II-a a obținut un egal la Sportul Snagov, echipă ce se bate pentru promovare. Bănățenii au jucat din minutul 56 cu un om mai puțin, iar portarul Dinu Moldovan a parat un penalty pe final.

fotbal ligi mici

Din rău în mai rău! ACS Poli pierde din nou acasă şi e pe loc retrogradabil

Poli Timişoara a pierdut al treilea meci în opt zile şi, la fel ca în celelalte întâlniri, tot la limită. În faţa unei audienţe reduse, puţin peste 100 de spectatori (sunt meciuri în Liga 5 cu mai mulţi oameni la teren), gruparea viola a fost întrecută acasă de Sportul Snagov, 1-2, după ce la pauză bănăţenii conduceau cu 1-0.