Politehnica merge din ce in ce mai bine. Victorie mare la Mioveni

ASU Politehnica

ASU Politehnica

ASU Politehnica își continuă șirul extraordinar al rezultatelor pozitive. Echipa cu cea mai bună apărare din Liga a II-a a terminat încă un meci fără să primească gol, chiar pe terenul lui CS Mioveni, una dintre trupele fruntașe, pe care chiar a învins-o, 0-1!
Deplasare dificilă în prima etapă a returului Ligii a II-a, pentru alb-violeții din Timișoara. Pe un teren de unde a smuls puncte doar Rapidul, ASU Politehnica a început meciul cu o atitudine pozitivă. Mircea Axente a marcat în minutul 36, printr-un șut din interiorul careului, la vinclu.
Bănățenii au rezistat presiunii echipei de pe poziția a doua, CS Mioveni, atât în prima repriză, cât și în partea a doua. În ciuda schimbărilor, gazdele nu au găsit drumul spre gol. Nesperat, toate punctele au fost luate de ASU Politehnica, scorul final fiind cel stabilit de Axente în prima repriză.
Politehnica nu a mai fost înfrântă de șase meciuri. În ultimele șase partide a câștigat de patru ori și de două ori a terminat la egalitate.
CS Mioveni: Fl. Croitoru – Rob. Ghiţă, Celea, Ct. Alexe, Burnea (cpt.) – Anghelina, M. Şerban – Măzărache, Coşereanu, Hergheligiu – Val. Balint
ASU Politehnica: Murariu – C. Jurj, Scutaru, Mera (cpt.), Cherecheş – Vidrăsan, Ignea, Bg. Vasile – C. Popescu, Mir. Axente, Zabun

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

4 comentarii pentru acest articol

Antibanat a spus: (noiembrie 30th, 2019 at 13:55 )

Da când ați luat-o la Arad n-ați scris :))? Lasă că va mai dam ocazia in primăvară când sărbătorim promovarea pe ligheanul ăla de stadion al vostru. pooli UTA 0-8

hop a spus: (noiembrie 30th, 2019 at 15:31 )

Voi nu vedeti cine sponsorizeaza primele 2 ligi?Se castiga si se spala la greu,dar la greu.

Tiberiu Ramneantu a spus: (noiembrie 30th, 2019 at 16:18 )

Sampania e la rece!

Asta e Poli a noastra, cea adevarata! Felicitari tuturor celor care tineti in viata acest nume, in mod cinstit, curat, fara „investitori” interlopi sau politicieni vopsiti!

Batem si Pandurii in week-end-ul viitor ca sa visam frumos la iarna!

Poli suntem noi!

@Tibi a spus: (decembrie 1st, 2019 at 13:52 )

Asta-i Poli a voastra,a celor 3sute,dar niciodata nu va fi echipa noastra,a polistilor adevarati.La ce cote sunt pt. meciul cu Pandurii,sunt mari sanse sa o luati in freza,cutia milei e online.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, a făcut apel la colegii de la consiliul județean pentru a se lucra împreună la realizarea noului stadion care se va ridica pe locul actualului ”Dan Păltinișanu” și a sălii polivalente a orașului. Solicitarea vine cu ocazia semnării certificatului de urbanism pentru noua arenă sportivă. ”Am semnat azi certificatul de urbanism...
Citeşte tot articolul Citeste articolul A fost semnat certificatul de urbanism pentru noul stadion al Timișoarei
Nici forma ”reșapată” a proiectului de reabilitare a clădirilor istorice din Timișoara nu pare să stimuleze interesul timișorenilor. Dezbaterea publică realizată de primărie pe această temă nu a atras un interes extraordinar. Una peste alta, actualii șefi ai municipalităţii au ajuns la aceeași concluzie cu precedenții, anume că pentru a se investi bani și a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișorenii, interes redus pentru forma nouă a programului de reabilitare a clădirilor istorice
Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Top