Arhiva pentru eticheta: arbitri

arbitru

Coronavirusul lovește (și) în arbitrii români!

Federaţia Română de Fotbal a anunţat, miercuri, pe site-ul său oficial, că încă un arbitru, al treilea, a fost depistat pozitiv în urma testărilor efectuate în ultimele zile. Arbitrul depistat pozitiv a fost retras de la delegări, precizează FRF. De asemenea, colegii săi cu care a intrat în contact în ultimele zile au intrat în

Cooper la libere

SCM Timişoara a găsit vinovaţii pentru eşecul de la Sibiu: arbitrii

Prim-divizionara de baschet SCM Timişoara a pierdut dramatic partida de la Sibiu, din ultima etapă a turului primei părţi a campionatului. Bănăţenii au condus în ultimele secunde, au fost egalaţi şi apoi au pierdut în prima repriză de prelungiri. Deşi după meci nici antrenorul Petricevic, nici reprezentanţii clubului nu au acuzat arbitrajul, iată că după două zile de la disputarea întâlnirii, s-au găsit vinovaţii înfrângerii: arbitrii.

Fara precedent: fotbal fara arbitri! Se intampla in judetul Timis

Ultima şedinţă a Comisiei Judeţene de Arbitri din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal i-a lăsat cu gura căscată pe reprezentanţii cluburilor de copii şi juniori. Mesajul oficialilor din fotbalul judeţean este fără precedent! Mai exact, jocurile oficiale în care sunt angrenate echipele de copii şi juniori nu vor mai fi arbitrate de „fluieraşii” Comisiei Judeţene de Arbitraj.

Poli Timisoara vrea un arbitraj corect la jocul cu FC Brasov

Oficialii lui Poli Timişoara ies timid în faţă, după ce au fost dezavantajaţi în mai multe rânduri de arbitrii întâlnirilor cu FC Botoşani şi Săgeata Năvodari. În lipsa unui conducător cu personalitate şi cu priză la mass media naţionale, Poli Timişoara trage un semnal de alarmă înaintea jocului cu FC Braşov, care ar putea fi chiar decisiv în lupta pentru supravieţuirea în Liga I.

Arbitrii de la Botosani l-au enervat pe Robu, dar l-au salvat pe Sunda

Primarul Nicolae Robu s-a făcut foc și pară pe contul său de Facebook, ținta fiind de această dată arbitrii meciului pierdut de ACS Poli la Botoșani cu 0-1. Cu toate că ACS Poli a jucat ceva fotbal abia în ultimele minute, în postare, Robu are cuvinte de laudă pentru jucătorii și antrenorii, pe care-i criticase dur după meciul cu Săgeata Năvodari.

Ioan Muresan, groparul arbitrajului judetean, punctul slab al lui Danut Lata

Starea arbitrajului timişean este dezastruoasă, iar numele celui care a păstorit activitatea „fluieraşilor” din judeţ este Ioan Mureşan, angrenat în lupta pentru câştigarea postului de preşedinte al Asociaţiei Judeţene de Fotbal Timiş.  în cadrul furibundei campanii electorale începute de mai bine de o lună, acesta îl desfiinţează pe Dănuţ Laţa, pe care îl acuză inclusiv pentru starea arbitrajului de la jocurile din judeţ.

Educatie aleasa sau prostie? ACS Poli, clubul cu „laringita”

Poli a legat la Chiajna trei înfrângeri consecutive și are toate șansele să mai adauge două eșecuri după partidele cu Dinamo și CFR Cluj, final de stagiune ce-ar pune în mod normal pe gânduri conducerea oricărui club care își propune să redevină ce-a fost și mai mult decât atât. Când Nicolae Robu, Titu Bojin, Florențiu Staicu, Nelu Bungău, Călin Rosenblum, Valentin Velcea și Aurel Șunda vor face analiza primei părți de campionat în ședința lărgită a USL Timiș, mă gândesc că se va discuta de subțirimea lotului.

Liga I – Gurita, ciocu’ mic, ca te-au luat arbitrii in vizor!

ACS Poli – Corona 0-0. Trupa lui Velcea a mai reușit un meci de doi lei (hai, doi cin’zeci) pe „Dan Păltinișanu“, nul din toate punctele de vedere, cu ultima clasată. Echipa de pe Bega nu a mai înscris un gol din etapa a șasea (de 389 de minute!), de la realizarea lui Șeroni în înfrângerea în fața celeilalte echipe din Brașov (1-2)! și devine din ce în ce mai clar că Poli nu se poate bate în acest sezon decât pentru evitarea retrogradării.