Arhiva pentru eticheta: politia locala

ambrozie

Timisoreni, treceti la coasa! Amenzi de peste 107.000 lei pentru ambrozie

Timisoreni, treceti la coasa! Amenzi de peste 107.000 lei pentru ambrozie

Timișorenii „plâng” pe rupte în ultima perioadă, din cauza ambroziei care a invadat, la fel ca în fiecare an, terenuri lăsate în paragină prin oraș. Polițiștii locali au trecut, din nou, la verificări și au împărțit amenzi. Primarul Nicolae Robu admite că soluții radicale nu prea sunt, singura variantă fiind cea ca proprietarii să treacă la coasă.

Doi precupeti, interzisi timp de un an in pietele din Timisoara

N-au vrut cu niciun chip să-și eticheteze produsele, acum vor sta pe dinafară un an. Este vorba despre doi precupeți care își etalau marfa în Piața Iosefin și care nu vor mai avea acces la tarabele de acolo. Sunt primii în privința cărora Poliția Locală recurge la o astfel de măsură drastică.

La stadion se fac in continuare drifturi! Trei soferi, prinsi in ultimele nopti

E zonă pietonală de ceva vreme, dar asta nu pare să-i împiedice să acționeze pe amatorii de motoare turate în miez de noapte. Vorbim despre platoul de lângă stadionul „Dan Păltinișanu”, care rămâne unul dintre locurile preferate ale șoferilor nărăvași. Trei dintre ei au fost amendați în ultimele nopți.

Politia Locala – serviciu de bodyguarzi al primariei sau politie pe bune?

Se întâmplă în Timișoara. Un biciclist surprinde o mașină parcată ilegal pe o pistă de biciclete chiar în buricul târgului. Anunță patrula de polițiști locali și așteaptă să vadă ce se întâmplă. Văzuse între timp că mașina parcată „amboulea” era înmatriculată pe primărie.

Politia Locala a decis: la Timisoara, bizonii au voie pe pistele de biciclete, daca sunt de la primarie / FOTO

Atenție ce mașini reclamați la Poliția Locală că staționează pe pistele de biciclete! S-ar putea să vă alegeți chiar voi cu o amendă, dacă reclamați… nesimțitul nepotrivit! Era s-o pățească un biciclist care a dat peste o mașină a primăriei parcată ilegal și a avut „tupeul” să ceară ajutorul polițiștilor locali.

Bizonii nu se lasa: parcheaza in continuare pe pistele de biciclete

Timișorenii nu se prea înghesuie să reclame mașinile parcate pe pistele de biciclete, dar polițiștii locali pare să fi învățat singuri lecția. În ultimele două săptămâni, câteva zeci de șoferi nesimțiți – oricum, prea puțini, față de câți sunt în realitate – au fost amendați.

Top