Social articole

apa calda

Fara apa calda

Fara apa calda

Colterm anunță că, având în vedere o notificare transmisă de Aquatim S.A., luni, 21 decembrie, între orele 9 și 20, va întrerupe furnizarea apei calde și a încălzirii la PT 17 și 17A. Vor fi afectați consumatorii din imobilele situate pe străzile 3 August, Abrud, Galați, Dionisie Linția, Mircești, Vidra, Dacilor, Detunata și Zlatna. La

aquatim

Fara apa rece

Aquatim anunță că luni, 21 decembrie, între orele 9 și 20, va întrerupe furnizarea apei la punctele termice de pe străzile Abrud și Splaiul Nistrului. Se va lucra la intersecția străzilor Bd. 3 August 1919 și Splaiul Nistrului, în cadrul programului de investiții al Primăriei Timișoara pentru amenajarea malurilor Begăi. „La reluarea alimentării cu apă

Un liberal propune: Muzeul Revolutiei sa fie in garnizoana! CJ Timis are alte planuri

Promisiuni au tot fost, dar concret nu s-a realizat nimic: Timișoara nu are încă un muzeu al Revoluției, la 26 de ani de la evenimentele din decembrie 1989. Ministerul Culturii a prevăzut în sfârșit, în bugetul de anul viitor, niște bani pentru acest obiectiv. Un consilier local a găsit și un spațiu, care aparține însă CJ Timiș.

Politistii de frontiera se pregatesc de aglomeratia de sarbatori

Poliţia de Frontieră va suplimenta, și în acest an, personalul din punctele de trecere a frontierei, pentru ca românii care se întorc în țară sau pleacă în această perioadă să nu fie nevoiți să aștepte foarte mult. Cele mai aglomerate puncte de trecere vor fi cele de la frontiera cu Ungaria.

Fara apa rece pe Take Ionescu

Colterm anunță că, în vederea remedierii unei defecțiuni, va întrerupe vineri, 18 decembrie, între orele 9 și 13, furnizarea apei reci hidrofor la PT 21. Vor fi afectați consumatorii care locuiesc în imobilele arondate străzii Take Ionescu (nr. 29, 30, 35, 39, 41, 43).

Intreruperi de curent

Enel nu a programat vineri întreruperi de energie electric în Timișoara, ci doar în județ, astfel: Giroc – str. Muncitorilor, Apicultorilor, Pădureni (p), orele 9 – 17; Pietroasa Mare, Nădrag, orele 9 – 19; Petrovaselo, Cramele Vigna Petrovaselo, orele 8 – 18.

La Marsul Eroilor s-a strigat din nou „Pacat, pacat de sangele varsat” / FOTO+VIDEO

Suporterii lui ASU Politehnica au pornit, din nou, joi seară, în marș din Piața Maria, pentru a cinsti memoria eroilor Revoluției din 1989. S-au aprins lumânări în fața Catedralei, s-a rostit „Tatăl Nostru” în fața Operei și s-au aprins fumigene pe pietonală. Marșul s-a încheiat la Cimitirul Eroilor, unde au fost depuse coroane de flori.

Martirii Timisoarei, pomeniti de Mitropolitul Ioan in Cimitirul Eroilor / FOTO

17 Decembrie este, în fiecare an, de 26 de ani încoace, zi de doliu pentru Timișoara. În 1989, pe străzile orașului cădeau secerate vieți nevinovate și se deschidea drumul către libertate. La Cimitirul Eroilor s-au depus, din nou, coroane de flori, iar mitropolitul Banatului a ținut slujba de pomenire.

Fara caldura in zona Take Ionescu

Colterm anunță că, în vederea efectuării unor lucrări de racord, va întrerupe joi, 17 decembrie, între orele 9 și 13, furnizarea încălzirii la PT 21. Vor fi afectați consumatorii care locuiesc în imobilele arondate străzilor Titan (nr. 5, 7, 8, 9, 10, 12), Tapia (nr. 11-13), M. Todorov (nr. 2A), București (nr. 36-38), Take Ionescu

Top