Enel a programat vineri, 21 octombrie, întreruperi de energie electrică astfel: Timișoara – bd. Liviu Rebreanu nr. 2/4, orele 9 – 17; Dumbrăvița – str. Soarelui (p), O. Goga (p), Piatra Craiului (p), Ady Endre (p), Silvana, Creației (p), Th. Aman (p), Crinului (p), Ponor (p), Lugoj – Energoexer, Bogart, Pescărușul, Topolovățu Mic, Topolovățu Mare…
Avocatii din Timis se apuca de cantat!
La Timișoara se va constitui, săptămâna viitoare, primul cor al avocaților din Timiș! Concertele vor fi exclusiv în scopuri caritabile, primul dintre ele urmând să aibă loc de Crăciun, în sprijinul Fundației United Way Romania.
14 irakieni și iranieni prinsi la frontiera cu Serbia
Nicio zi fără migranți găsiți în zona graniței. De această dată, s-a întâmplat înspre Dudeștii Vechi, unde polițiștii de frontieră au dat peste un nou grup de persoane fără acte, care intenționau să ajungă în Occident.
Casierii Aquatim inchise pentru dezinsectie
Dacă aveți de plătit facturi la apă, atenție! Vineri, două dintre casieriile Aquatim se închid mai repede. Aveți însă la dispoziție variante alternative de plată.
Fostul şef al Poliţiei Timiş, Sorin Muntean, ramane sub control judiciar
Curtea de Apel Timişoara a respins plângerea formulată de fostul şef al Poliţiei Timiş, Sorin Petru Muntean, împotriva ordonanţei procurorului DNA privind prelungirea controlului judiciar într-un dosar ce vizează fapte de corupţie.
Curs de comunicare institutionala, la CCIAT
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, prin Direcția Formare și Perfecționare Profesională, organizează, în perioada 2-4 noiembrie, cursul „Comunicare instituțională și acces la informații de interes public. Transparența decizională în administrația publică”.<
Intreruperi de curent
Enel a programat joi, 20 octimbrie, întreruperi de energie electrică astfel: Timișoara – str. L. Pasteur (p), Pomiculturii (p), Ștefan Stâncă (p), Ursului (p), Calea Martirilor (p), Poeziei (p), Balanței (p), Versului (p), Lupului (p), Vântului (p), orele 9 – 17; Giroc – Intrarea Omega (p), Sânmihaiu German, Săcălaz – str. V, VI, Sânmihaiu Român…
Cand revin apa calda si caldura in zona stadionului
Timișorenii care locuiesc în zona Stadionului „Dan Păltinișanu” și sunt încă racordați la rețeaua centralizată de termoficare vor avea din nou apă caldă și căldură de joi seară.
Casele care le plac timisorenilor: votate si premiate
O casă de pe strada Ranetti, Catedrala Mitropolitană și Opera Română au fost cele mai votate edificii din Timișoara! Asociația „În comunitate”, care a inițiat concursul „Casa care-mi place”, a premiat și un timișorean care a propus o clădire în prag de dispariție.
Parlamentar european, la pedalat prin Timisoara
La sfârşitul săptămânii, Timişoara va fi vizitată pe bicicletă de Michael Cramer, președintele Comisiei pentru Transport și Turism a Parlamentului European. El va participa la o dezbatere despre dezvoltarea turismului şi a transportului.
Apa rece oprita la Sag
Aquatim anunță că miercuri, 19 octombrie, între orele 9 și 16, va fi spălat rezervorul de acumulare a apei potabile de la stația de tratare din Șag. În acest interval va fi întreruptă furnizarea apei potabile în localitate. „La reluarea alimentării cu apă rece este posibil să apară apă tulbure la robinetele consumatorilor din zonele…
Intreruperi de curent
Enel a programat miercuri, 19 octombrie, întreruperi de energie electrică astfel: Timișoara – str. Albinelor (p), Dr. R. Koch (p), Olanda (p), Stuparilor (p), Acad. P. Negulescu (p), Intrarea Cocoșului (p), A. Demetriade (p), Foișor (p), str. .Gh. Lazăr (p), Pictor Ion Zaicu (p), orele 9 – 17; Sacoșu Mare (p), Racovița (SP Man), Jebel…
Noi probleme pe retelele Colterm! Apa calda si caldura, oprite pe durata nedeterminata in zona Stadion
Timișorenii care locuiesc în zona Stadionului „Dan Păltinișanu” și sunt racordați la rețeaua centralizată vor rămâne miercuri, 19 octombrie, fără apă caldă și căldură. Nu se știe când va fi reluată furnizarea acestor utilități, fiind vorba de probleme pe rețea, care nu se știe când vor fi rezolvate.
In cateva zile incepe curatenia de toamna
Curățenia generală de toamnă, acțiune organizată de Primăria Timișoara, în colaborare cu Retim, începe luni, 24 octombrie. Timp de două săptămâni, timișorenii vor putea scăpa de diverse obiecte de care nu mai au nevoie prin casele lor.
Apa rece oprita la Mosnita Noua
Aquatim anunță că marți, 18 octombrie, între orele 9 și 15, va întrerupe furnizarea apei reci în cartierul Imago din Moșnița Nouă, pe străzile Arinului, Arlechino și Domino, pentru lucrări de conectare a conductelor de apă la rețeaua de distribuție. „La reluarea alimentării cu apă rece este posibil să apară apă tulbure la robinetele consumatorilor…
Fara apa calda si caldura
Colterm anunță că, în vederea remedierii unor defecțiuni apărute la rețeaua termică, va întrerupe marți, între orele 8 și 18, furnizarea apei calde și a încălzirii la PT 69. Vor fi afectați consumatorii care locuiesc în imobilele arondate străzilor 16 Decembrie 1989 – nr. 79, sc. A, B, C, Calea Șagului – nr. 1, 3,…
Intreruperi de curent
Enel a programat marți, 18 octombrie, întreruperi de energie electrică astfel: Timișoara – str. Pomiculturii(p), Calea Sever Bocu (p), Gh. Leahu (p), Martir Silviu Motohon (p), Divizia 9 Cavalerie (p), Constantin cel Mare (p), Brazilor (p), Cooperativei (p), A. Volta (p), T. A. Edison (p), Louis Pasteur (p), Ion Mincu (p), I. Roată (p), Învățătorului…
Mai multe zone raman fara apa calda, apa rece si caldura
Urmează zile grele pentru locuitorii mai multor cartiere din Timișoara. Colterm anunță că, din cauza unor lucrări pe care le efectuează Enel, în perioada 18-20 octombrie, va fi întreruptă furnizarea apei calde, a celei reci și a căldurii în diverse zone.
Stiti sa faceti abdomene si sa mergeti cu bicicleta? Va puteti angaja la Politia Locala
Poliția Locală Timișoara face, din nou, angajări. Se caută 15 agenți, din care doi vor lucra la Biroul Patrulare Navală! Candidații trebuie să aibă o condiție fizică foarte bună și să știe să meargă cu bicicleta.
In Complex se impart amenzi! Nu beti in foisoare si nu parcati pe spatiul verde
Începerea anului universitar a adus, în Complexul Studențesc, controale mai severe din partea polițiștilor locali. Aceștia susțin că, în ultimele două săptămâni, au dat aproximativ 100 de amenzi, pentru șoferi nesimțiți și tineri care s-au pus pe băut în… foișoarele amplasate prin campus.